Teismas įpareigojo nugriauti Plinkšių draustinyje neteisėtai pastatytus namelius

Nuotr. iš mke.lt tinklalapio

Telšių apylinkės teismo Akmenės rūmai iš naujo išnagrinėtoje civilinėje byloje dėl neteisėtai pastatytų 56 statinių Plinkšių kraštovaizdžio draustinyje Mažeikių rajone, Uikių kaime, paskelbė sprendimą – neteisėtai pastatyti nameliai turės būti nugriauti.

Minėta civilinė byla teisme atsidūrė po to, kai Šiaulių apygardos prokuratūra, gindama viešąjį interesą, kreipėsi į Telšių apylinkės teismą dėl neteisėtai pastatytų namelių Plinkšių kraštovaizdžio draustinyje. Bylos nagrinėjimo metu Telšių apylinkės teisme Akmenės rūmuose viešąjį interesą ginantis prokuroras ieškinyje nurodė, kad neįteisinti, neįregistruoti nekilnojamojo turto registre 58 (šiuo metų likę 56) statiniai, esantys Plinkšių kraštovaizdžio draustinio miškų ūkio paskirties žemės sklype, nuosavybės teise priklausančiame S. Š., yra pastatyti pažeidžiant įstatymus ir turi būti likviduoti. Anot prokuroro, žemės sklypas su jame stovinčiais statiniais, tarp kurių nemaža dalis pritaikyti ne vien tik poilsiui, yra valstybės saugomoje teritorijoje – draustinyje.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.
Parengta pagal pranešimą spaudai

16 Atsakymų į “Teismas įpareigojo nugriauti Plinkšių draustinyje neteisėtai pastatytus namelius”

 1. Rada parašė:

  Kada ipareigosit nugriauti ir sutvarkyti Laisves gatves puošmeną,įvyniotą zaliuos celofanuos. Kas čia per saugomas paminklas? Gėda Mažeikiams!Čia grynas neūkiškumo,netvarkos, miesto valdžios neįgalumo ir korupcijos pavyzdys.

 2. Tomas to Ginte parašė:

  Žinote gerbiamoji, visi tie senačių terminai galioja teisinėse valstybėse. Deja, kaip parodė dubgirio „dokumentai padarė dingau, bet kadangi žmogus labai, labai gražiai prašo, tai iteisinsim statyba….“, mums iki teisinės valstybės, kaip keturpėsčiam iki Pekino….

 3. Ginte parašė:

  Norėčiau priminti ir teisėsaugai, ir kai kuriems komentatoriams, aiškiai ginantiems dubgirius, kad teisėje yra toks terminas, kaip senatis arba senaties terminas. Nameliai statyti, pirmieji, gal prieš penkiasdešimt metų. Ilgiausiai taikomas senaties terminas finansiniams nusikaltimams iki 20 metų. Kodėl nėra taikoma senatis šiuo atveju, protu nesuvokiama, kas galėtu paneigti, kad tai kažkam nėra būtina ar reikalinga

  1. Karolis parašė:

   Tai jei yra toks aspektas kaip senatis, tai advokatai tai tikrai butu tuom argumentave, tačiau 3 teismai kažkaip to neižvelge.

 4. Tomas parašė:

  Jo, paskaicius komentarus apie dubgirinius, susidaro nuomone, jog pinigu gali turet, bet galimai kiaules akiu po saules akiniais nepaslepsi… O tokia reputacija seks ilgai…..

 5. Piktasis Norkiukas😁 parašė:

  Tegul pasidomi teisesauga kodel Dubgirio pakrantė padidejo . O padidejo is kur savivaliskai uzpilant zememis ir negana to plius smelio buvo pilama ten gausiai furu furom . Tai kaip tai toleruotina ir aplikosaugininkai to nematė ? ten buves tvenkinys taip pat uzversta zemem tarsi niekur nieko kur aplikosaugines zonos perimetro laikymasis nuo pakrantės . Is palydovo gi aiskiai matyti lad ten zeme tarsi isipletė aplink Dubgirio pakrante ir ji gan nemazai padidejo nereikia buti naiviu kad tai suprastum… Prisikabino prie nameliu ale kurie simta metu ten netrukdomai stovi niekam nekenkdami . O kai Dubgiryje niokojama gamta misko paklode niekam neidomu . Gal pirma nuo Dubgirio pradekim nuodugnu patikrina ir R.Norkui priklausancia valda bei pazeidimus akivaizdzius vertinti o ne prie namuku apkerpejusiu kabintis. Mazu maziausiai juokinga kai taip vyksta ….. Jug uz visa to ir stovi tas didysis ponas kuriam tie nameliai nepatiko kad yra pastatyti matyt savu interesu lb vedamas puole ir griebesi siaudo kad tik pasmukdyti ir bandyti sumenkinti ta zmogeli . kuo didesnis spaudimas , tuo geriau. Kaip pats tas didysis ponas yra sakes “ baime valdo zmogu“ tokiu principu ir vadovaujasi savo Translandijos versle ….

  1. Martynas parašė:

   Yra tik vienas skirtumas, Dubgiris leidimus turi o nameliai ne, viskas tuom ir pasakyta, tegul išsiima leidimus, kai tai padaryti neiimanoma, nes jie pastatyti misko paskirties zemeje.

   1. Anonimas parašė:

    Prieš 50 metų miško ten nebuvo.

   2. Tomas parašė:

    Aha, o tai kaip tie leidimai pas dubgiri atsirado? Gi kai prasidejo tyrimas del galimai nelegaliu dubgirio statybu, visa imanoma dokumentacija dingo. Dingo net is archyvu. Vijuneles dvareli nugriove, nors visi visi leidimai buvo, o va pas dubgiri visi dinge ir staiga su prokuratura sudaroma taikos sutartis ir dubgiris iteisinamas?!? Kas gali paneigti, jog………

    1. Martynas parašė:

     Na jei atsirado reiskias galima ir atitinkamos istaigos tame problemos nemate, niekas netrukdo tu leidimu išsiimti ir nameliams, turejo laiko 40metu juos susitvarkyti, bet deja to nepadare? Tai dabar visi aplinkui kalti tik ne savininkai?

 6. nesilaikau įstatymų parašė:

  pedarastinė korumpuota teisėsauga , Dubgiris 100 procentų padengė draustinį kietąją danga + įteisino nelegales statybas už kyšius Valio Lietuvai, kaip buvo didžiausia mafija teisėsaugoje taip ir liko

 7. Savas parašė:

  Kur buvo aplinkos apsauga, uredas ar girininkas kai vyko statybos? Negi nepastebejo? Ju galvos nenuleke kazkodel uz aplaiduma darbe..

 8. Skaitytoja parašė:

  Taio taip nugriaus,nes juk jau pristatomas planas šalia statyti polisinius namus .Dubgirio ne tik nenugriovė bet ,kad nebesikabinėtų ubagai perkėlė draustinio ribas,dabar galima plėstis… ir nieko. Kaip toj patarlėj,kas didesnius pinigus moka,tas ir muziką užsako….

  1. Ugnius parašė:

   Kur tas planas?

 9. vaje parašė:

  O kaip Dubgiris kraštovaizdžio draustinyje atsirado? Ar niekam tas neįdomu? Aišku, ne, nes paprastas žmogelis ten nesiilsi…

 10. Siaip parašė:

  As to zmogelio vietoje, pradeciau per visas masmedijas skalambiti apie „teisetai“ tame pat draustinyje atsiradusi Dubgiri…….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto