Teismas: vaikai turi būti nemokamai pavėžėti iki pasirinktos mokyklos

Dvejus metus besitęsiantis politikų ir Vyriausybės atstovo Telšių apskrityje ginčas baigėsi pastarojo laimėjimu.
Teismas nusprendė, kad Mažeikių rajono mokiniai nemokamai turi būti pavėžėti ne iki artimiausios, o iki pačių pasirinktos mokyklos.


Vertino skirtingai
„Skundas patenkintas visiškai,“ – „Santarvę“ informavo Vyriausybės atstovo Telšių apskrityje tarnybos vyriausioji specialistė Loreta Bagdonavičienė, sužinojusi Šiaulių apygardos administracinio teismo sprendimą.
Vyriausybės atstovo Telšių apskrityje tarnyba į teismą kreipėsi abejodama prieš dvejus metus Mažeikių rajono savivaldybės tarybos priimto sprendimo dėl mokinių važiavimo išlaidų kompensavimo tvarkos teisėtumu.
Sunkmečiu rajono valdžia pasinaudojo įstatymų kolizija ir nusprendė pataupyti. Jau praėjusiais metais kaimo vaikai, gyvenantys nuo mokyklos toliau nei trys kilometrai, nemokamai buvo vežami tik iki artimiausios švietimo įstaigos. Toks sprendimas priimtas remiantis Švietimo įstatymu.
Tuo tarpu Vyriausybės atstovas Algimantas Čepys tokį Savivaldybės tarybos sprendimą apskundė teismui, motyvuodamas tuo, kad jis prieštarauja Transporto lengvatų įstatymui. Remiantis šiuo įstatymu, savivaldybės turi kompensuoti visas važiavimo išlaidas iki švietimo įstaigos – 40 kilometrų spinduliu.
„Mes prašėme panaikinti Tarybos sprendimą. Faktiškai jie turėtų apsispręsti: ar skųs šitą sprendimą, ar keis tvarką ir veš iki konkrečios mokyklos, kur mokiniai nori,“ – sakė L. Bagdonavičienė.

Reikės papildomų pinigų
Mažeikių savivaldybės Švietimo skyrius yra suskaičiavęs: jeigu tektų panaikinti rajono politikų sprendimą ir kompensuoti vaikų keliones ne iki artimiausios mokyklos, šiais mokslo metais nemokamai pavėžėti reiktų dar 41 mokinį.
Rajono biudžetui kiekvieną mėnesį tai atsieitų apie 9 tūkst. litų, visų mokslo metų išlaidos šiek tiek viršytų 80 tūkst. litų.
Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus primena, kad mokinių skaičius ir reikiama pinigų suma gali keistis.
Nuotr. iš redakcijos archyvo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto