Teismo kieme straksėjo triušiai, riedėjo margučiai

Nuotr. iš Mažeikių rūmų raštinės biuro archyvo

Balandžio 23-iąją, pirmąją darbo dieną po šv. Velykų, Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmuose surengta margučių paroda. Dirbantieji atsinešė apie pusšimtį įvairiai dažytų kiaušinių. Neapsieita ir be smagaus velykinio žaidimo – margučių ridenimo mediniu loveliu. Dar vienas akcentas – teismo kieme iš vytelių pintame aptvare laikinai apgyvendinti šeši balti triušiai.
Drauge su teismo bendruomene pasidžiaugti viena gražiausių ir svarbiausių krikščioniškų švenčių, papasakoti apie Velykas buvo pakviestas Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios kunigas Klemensas Jaraminas. Pirmą kartą teisme lankęsis dvasininkas kalbėjo apie šią šventę, apie prieš du tūkstantmečius žmonijai dovanotą Prisikėlimą, kuris tikintį žmogų jaudina net XXI amžiuje. „Gražių švenčių, gražių Velykų, gražios bendrystės Jūsų darbuose, Jūsų namuose“, – visiems linkėjo kun. K. Jaraminas, pabrėždamas, kad sveikinti vieni kitus su Velykomis galime iki pat Atvelykio, dar vadinamo Velykėlėmis. Pagal lietuvių liaudies papročius – tai velykinio svečiavimosi pabaiga. (Šiemet – balandžio 28 d., sekmadienis, – aut. past.).
Į Mažeikius pasidalyti gražiausios pavasario šventės įspūdžiais atvyko ir kolegos iš Akmenės ir Telšių rūmų. Jie taip pat atsivežė margučių, pačių pagamintą sviestinį Velykų avinėlį.

Nuotr. iš Mažeikių rūmų raštinės biuro archyvo

Šio velykinio susiėjimo iniciatorė Telšių apylinkės teismo pirmininkė Daiva Maneikienė pasidžiaugė gausiai susirinkusių kolegų būriu. „Velykas šventėme namuose su savo artimaisiais. Šventinę nuotaiką, dažytus margučius atsinešėme ir į darbą, kad kartu su kolegomis galėtume pasigrožėti, pasidalyti įspūdžiais, – kalbėjo D. Maneikienė. – Tikiuosi, kad tokie ir panašūs visus vienijantys teismo bendruomenės susibūrimai svarbių kalendorinių švenčių progomis taps tradiciniai.“

Alma TUPIKIENĖ
Mažeikių rūmų raštinės biuro
vyr. specialistė

One Reply to “Teismo kieme straksėjo triušiai, riedėjo margučiai”

  1. Romualdas parašė:

    Būtų juokinga jei nebūtų graudu. Suprasčiau jei vaikų darželio kiemuose straksėtų triušiai ir riedėtų margučiai. O čia, teisme. Suvaikėjo teismo darbuotojai. Marš darbų dirbt ir bylų spręst.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto