Teismo posėdyje Vilkas Pilkas bausmės neišvengė

Nuotrauka iš Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmų archyvo

Dvi dienas Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmuose vyko edukacinė programa vaikams.
Darželinukams ir pradinių klasių mokiniams parodyta, kaip vyksta teismo procesas, kaip skiriamos bausmės, kaip jos atliekamos. Kad teismo proceso dalyvių vaidmenys vaikams būtų aiškesni, pasitelktas teatralizuotas pristatymas. Teismo darbuotojai trumpam tapo pasakos „Raudonkepuraitė“ personažais.

Teismo posėdžių salėje vykusiam teatralizuotam teismo posėdžiui pirmininkavo Teisutė Teisuolienė (teisėja Silva Plungienė), kaltinimą palaikė prokuroras meškinas Gudronas (teisėjas Mindaugas Klemenis). Kaltinamąjį Vilką Pilką (ūkvedys Gintautas Drąsutis) gynė advokatė Lapė Snapė (teisėja Andželika Butkuvienė), išsamius parodymus davė nukentėjusioji Raudonkepuraitė (teismo posėdžių sekretorė Daiva Juškuvienė). Posėdžio tvarką palaikė medžiotojas Pykšt Pokštas (archyvarė Airida Voverytė), sekretoriavo Genė Raštutė (teismo posėdžių sekretorė Svetlana Činčiukienė).
Vilkas Pilkas graudžiai liejo ašaras, staugė taip, kad net teismo sienos drebėjo, nuoširdžiai gailėjosi, grąžino dalį nesuvalgytų bandelių ir atsiprašė Raudonkepuraitės. Ši atleido keturkojui miško gyventojui, o grąžintomis bandelėmis pavaišino vaikus. Vis tik Vilkas Pilkas bausmės neišvengė – jam skirta dvejus metus prižiūrėti teismo teritoriją ir trejus metus – Raudonkepuraitės senelės sodą.

Vaikai ir pirmininkė teisėjo Kęstučio Stulginsko darbo kabinete. Nuotrauka iš Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmų archyvo

Mažeikių rūmuose apsilankė Mažeikių lopšelio-darželio „Bitutė“ auklėtiniai, Pavasario pagrindinės mokyklos, Kazimiero Jagmino pradinės mokyklos ir „Ventos“ progimnazijos pradinių klasių mokiniai ir klasių vadovai. Svečiams ne tik parodytas vaidinimas, bet ir surengta ekskursija po teismą. Vaikai noriai matavosi teisėjo mantiją, smalsavo apie teisėjo darbą, apžiūrinėjo teismo posėdžių sales, nusikaltusių asmenų laikino sulaikymo patalpas, archyvą.
„Būsime teisėjai“, – vienbalsiai emocijomis dalijosi mažieji.
Alma TUPIKIENĖ

One Reply to “Teismo posėdyje Vilkas Pilkas bausmės neišvengė”

  1. mazeikiete parašė:

    ir kitos mokyklos laukia pakvietimų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto