Teismui perduota žmogžudyste kaltinamo mažeikiškio byla

Sunkiai nusikaltę asmenys negali būti ramūs net ir po dešimt metų, nes visuomenei rūpi, kad nusikaltėliai neišvengtų atsakomybės. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiaulių apygardos teismas nagrinės prieš dešimt metų vykusius nusikaltimus, kuriuose dalyvavo mažeikiškiai. Baudžiamasis kodeksas už juos numato laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę.

Mažeikiškis kaltinamas nužudymu

Šalies generalinė prokuratūra teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje du asmenys, tarp jų vienas mūsų miesto gyventojas, kaltinami nužudymu, pasikėsinimu nužudyti, siekiant užvaldyti turtą, bei neteisėtu šaunamojo ginklo disponavimu.
Kaip informavo šalies Generalinės prokuratūros atstovai, vykstant konfliktui tarp lietuvių gaujos, kuri Vokietijoje prekiavo narkotinėmis medžiagomis, vienas jos narys, mažeikiškis G. K., kaltinamas tuo, kad 2002 metais nušovė kitą gaujos narį bei pasikėsino nužudyti dar vieną. Šie nusikaltimai buvo įvykdyti, siekiant užvaldyti nusikalstamu būdu gautus pinigus ir perimti narkotikų platintojų gaujos vadeivos vietą.
Pasak tyrimui vadovavusio Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroro Dariaus Alinsko, šią bylą ištyrė profesionaliai dirbę Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai. Jie ne kartą vyko į Vokietiją rinkti ir tikslinti gautų duomenų, kol buvo ištirti labai sunkių nusikaltimų motyvai. Jiems nemažai padėjo ir kolegos iš šios šalies.

Bausmė pasivys po dešimtmečio

Ikiteisminis tyrimas tais metais Mažeikiuose buvo pradėtas dėl D. K. Š. dingimo. Tik po šešerių metų, šį tyrimą perėmus Lietuvos kriminalinės policijos biurui ir pradėjus jam vadovauti prokurorui D. Alinskui, buvo nustatyta, kad minėtas asmuo buvo nužudytas, taip pat pasikėsinta nužudyti D. Š.
Perduotoje medžiagoje Mažeikių gyventojas G. K. kaltinamas tyčiniu žmogaus nužudymu, siekiant užvaldyti 10,5 tūkst. litų turtą, pasikėsinimu nužudyti, siekiant užvaldyti 62,1 tūkst. litų turtą, ir neteisėtu ginklo disponavimu. Jo bendrininkas, klaipėdietis A. G. kaltinamas pasikėsinimu nužudyti žmogų.
Tyrimui vadovavęs prokuroras pažymėjo, kad sunkiai nusikaltę, nors ir prieš dešimtmetį, asmenys negali būti ramūs net ir po tiek metų, nes visuomenei rūpi, kad nusikaltėliai neišvengtų atsakomybės.
Mažeikiškiai policijos pareigūnai prisimena: tuo metu ne vienas jiems žinomas mažeikiškis nusikaltėlis, pamatę, kokie dideli su narkotinių medžiagų platinimu susiję pinigai „vaikšto“ Vokietijoje, buvo ten išvykęs. Kartu jie vežėsi ir dar kelis smulkesnio „kalibro“ nusikalsti linkusius asmenis.
Kaip informavo Generalinė prokuratūra, minėta gauja, Vokietijoje platinusi narkotikus, buvo likviduota.

One Reply to “Teismui perduota žmogžudyste kaltinamo mažeikiškio byla”

  1. Mes parašė:

    Tai ar cia Grazvydas K. buves zidikiskis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto