Telefoniniai sukčiai Mažeikiuose surado eilinę auką

Mažeikiškė sukčiams atidavė 5000 litų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Dar penkiais tūkstančiais litų mažeikiškė pensininkė papildė telefoninių sukčių gruodžio mėnesio sąskaitą, kuri šiuo metu jau viršija 13 tūkst. litų.

84-erių metų Mažeikių rajono gyventojai telefonu paskambino vyriškis: giminaičiu prisistatęs asmuo tvirtino tapęs avarijos kaltininku, sužeidęs žmonių ir reikią pinigų policininkams. Pinigais esą būtų galima užglaistyti avarijos aplinkybes, ir nukentėjusieji nebeturėtų jam pretenzijų.
Senyvo amžiaus moteriai pasirodė, kad skambina pusbrolio sūnus, ji dar pasiteiravo, ar tai jis. Sukčiams vardo ir tereikėjo: jie patvirtino, po to davė pasikalbėti su tariamu policijos pareigūnu. Pastarasis už aplinkybių „sutvarkymą“ paprašė nei daug, nei mažai – 8500 litų. Moteris pasakė, kad turi tik 5000 litų, kurie ir atiteko sukčiams.
Rajono policijos komisariato pareigūnai primena, kad policininkai, įvykus eismo įvykiui ar padarius nusikaltimą, niekada nesprendžia piniginių problemų tarp nukentėjusiojo ar pažeidėjo.
Pareigūnai pataria niekada neskubėti vykdyti jokių skambinusiojo prašymų. Gyventojai privalo patys paskambinti savo giminaičiui ar pažįstamam, patekusiam į tariamą bėdą, ir įsitikinti, ar reikalinga pagalba.
Vien gruodžio mėnesį Mažeikiuose pradėti keturi ikiteisminiai tyrimai dėl tokio pobūdžio telefoninio sukčiavimo. Tokiu būdu mažeikiškiai jau neteko daugiau nei 13 tūkst. litų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto