Telefoniniai sukčiai vėl apsireiškė Mažeikiuose

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Telefoninių sukčių kišenes dvi patiklios rajono gyventojos šeštadienį papildė septyniais su puse tūkstančio litų.

Apgavo dvi mažeikiškes

Po kelių mėnesių atokvėpio, kai telefoniniai sukčiai Mažeikiuose laikinai buvo aprimę, šeštadienį jie vėl apsireiškė ir apgavo dvi mūsų rajono gyventojas, išviliodami nemažas pinigų sumas.
Šeštadienį 66-erių metų Taikos gatvės gyventojai paskambino vyriškis ir, prisistatęs policijos pareigūnu, pranešė, kad jos paslaugų reikia ekonominius nusikaltimus tiriančiam kolegai. Perėmęs ragelį, kitas tariamas pareigūnas moterį informavo, kad stringa duomenų bazė, o jos elektroninės bankininkystės duomenys reikalingi vykdomam tyrimui. Moteris padiktavo skambinusiajam savo elektroninės bankininkystės prisijungimo kodų duomenis.
Po kurio laiko mažeikiškė patikrino savo sąskaitą ir pamatė, kad iš jos telefoniniai sukčiai pagrobė tris tūkstančius litų.
Apie septynioliktą valandą telefono skambutis pasigirdo 76-erių metų rajono gyventojos namuose. Skambinusysis pranešė, kad anūkė sužalojo žmogų, ir norint, kad šis nereikštų pretenzijų, būtini pinigai. Netrukus prie jos namų durų jau stovėjo vyriškis, kuriam susirūpinusi moteris perdavė keturis su puse tūkstančio litų. Tik po kurio laiko ji sužinojo, kad tapo telefoninių sukčių auka.

Būtina pasitarti su artimaisiais

Policijos departamentas atkreipia dėmesį, kad policijos pareigūnai telefonu niekuomet neprašys pinigų atliekamoms procedūroms spręsti, o pas gyventoją atvykęs pareigūnas būtinai prisistatys ir pateiks tarnybinį pažymėjimą. Todėl gyventojai raginami, kilus įtarimui, kad susidūrė su sukčiumi, neskubėti vykdyti jo prašymų ir nedelsiant skambinti į policiją bendruoju pagalbos telefonu 112.
Sukčiai tampa vis išradingesni ir jau braunasi į internetinę bankininkystę. Juos dabar domina ir konfidencialūs elektroninės bankininkystės duomenys. Policija primena, kad tai atpažinimo kodas, slaptažodis, sąskaitų numeriai bei 24 slaptažodžiai kortelėje. Tai pagrindiniai duomenų komponentai, kuriais naudojantis galima disponuoti pinigais, esančiais asmens sąskaitoje, taip pat imti paskolas nieko neįtariančio gyventojo vardu iš kreditus teikiančių bendrovių.
Pareigūnai ragina gyventojus būti atidžius ir neatskleisti sukčiams šių duomenų, o apie tokius sukčiavimo būdus informuoti garbaus amžiaus giminaičius, pažįstamus ar kaimynus. Senesnius žmones, gavusius tokių pasiūlymų, pareigūnai ragina prieš atliekant kokius nors veiksmus, pasitarti su artimaisiais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto