Telefoniniai sukčiai vėl skaičiuoja pelną

Per aštuonis šių metų mėnesius rajono Policijos komisariate buvo pradėti dvidešimt šeši ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nors šiais metais rajone gerokai sumažėjo ikiteisminių tyrimų dėl sukčiavimo, penktadienį nuo telefoninių sukčių vėl nukentėjo dvi mažeikiškės. Abi buvo apgautos sukčiams naudojant tą pačią  schemą.


Apsimetė pareigūnu

Pirmoji telefoninių sukčių skambučio sulaukė 49-erių metų Pavasario gatvės gyventoja – į laidinio ryšio telefoną paskambinęs vyriškis prisistatė esąs Šiaulių vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas. Gražbyliaudamas vyriškis išviliojo iš nukentėjusiosios elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus. Po kurio laiko moteris nuėjo prie bankomato ir sužinojo, kad iš jos sąskaitos paimta 470 litų.
Apie aštuntą valandą vakaro laidiniu telefonu metais jaunesnei Stoties gatvės gyventojai paskambinęs „šiauliškis pareigūnas“ pranešė, kad sulaikytas asmuo su moters kortelėmis, įtariama, suklastotomis. Todėl tyrimo labui esą būtini tikrųjų kortelių elektroninės bankininkystės duomenys.
Kaip pareiškime nurodė nukentėjusioji, tuo metu ji visiškai sutriko ir tik padiktavus visus duomenis bei padėjus telefono ragelį nusmelkė abejonės, kad tai galėjo būti apsišaukėlis. Patikrinusi savo sąskaitą moteris pamatė, kad iš jos į visiškai nežinomo asmens sąskaitą pervesta 1750 litų.


Lengvatikių vis atsiranda 

Per aštuonis šių metų mėnesius rajono Policijos komisariate buvo pradėti dvidešimt šeši ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo, septyniolika jų jau ištirta. Pernai per tą patį laikotarpį tirta net septyniasdešimt sukčiavimo bylų. 
Skaičiai rodo, kad mažeikiškiai rečiau leidžiasi apgaunami, tačiau nepaisant viešojoje erdvėje skelbiamos informacijos apie labiausiai paplitusius sukčiavimo būdus, kartkartėmis vis tiek  užkimba ant sukčių meškerės.
Teisėsaugos institucijos jau ne sykį įspėjo, kad žmonės nepasitikėtų melagingais skambučiais ir neatskleistų savo asmens bei banko sąskaitos duomenų asmenims, prašantiems jų Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos vardu ar bet kokiu kitu pretekstu.
FNTT tyrėjai, prokuratūros, policijos (sukčiai dažnai prisistato ir ekonominės ar kelių policijos pareigūnais, tyrėjais), kiti teisėsaugos sistemos pareigūnai neskambina gyventojams ir niekada neprašo telefonu padiktuoti elektroninės bankininkystės kodų.

2 Atsakymai į “Telefoniniai sukčiai vėl skaičiuoja pelną”

  1. Ir Man sekmadienį..... parašė:

    Ir man skambini šįvakar (sekmadienį) ir vėl buvo minima Tomo Radzevičiau pavardė….žmonės, būkite atsargūs

  2. Sekmadienį parašė:

    ir man skambino į laidinį.Prisistatė pareigūnas esąs. Klausė, ar pažįstu Tomą Radzevičių ir kodėl jis naudojasi mano sąskaita. Kai atsakiau, jog turbūt jam patinka mano sąskaita, numetė ragelį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto