Termodinaminė sistema kaitina kaimynų kraują

Vytauto MALŪKO nuotr.

Renovuojamo Ventos gatvės 31-ojo daugiabučio gyventojai galėtų didžiuotis prieš kaimynus – jų name bus įrengta ir būstą bei vandenį šildys unikali, savo techniniais parametrais analogų Lietuvoje neturinti termodinaminė šildymo sistema – atsinaujinantis energijos šaltinis. Bent taip teigia šių sistemų pardavėjai.
Ir vis tik kai kurie namo gyventojai abejoja, ar už brangius eksperimentus verta mokėti iš savo kišenės – juk būtent jiems tenka padengti daugiau nei pusę modernizavimo išlaidų.
Tokios nuostatos supriešino pernai įsikūrusios namo bendrijos narius.

Šio 55 butų Ventos gatvės namo modernizavimas valstybei ir gyventojams kainuos beveik milijoną eurų. Moderni būsto ir vandens šildymo sistema – apie pustrečio šimto tūkstančių.
Kol kas ši sistema nėra naudojama Lietuvoje. Mažeikių projektas – išskirtinis, mat sistema būtų pirmą kartą įrengta daugiabučiame name su tokia didele gyvenamojo ploto kvadratūra. Pagal name įsikūrusios bendrijos ir rangovų susitarimus, naujovišką šildymo sistemą pateikia
bendrovė „VEO Energija“, o montuoja UAB „Astana“.
Tai, kad sistema nauja, Lietuvoje neišbandyta ir gana brangi, kelią nerimą kai kuriems butų savininkams. Jie teigia, kad pristatant investicijų planą, informacija buvo pateikta labai aptakiai, o apie garantijas ir visus techninius duomenis – kaip tokia sistema veiks, kokiam klimatui ji pritaikyta, ir šiandien nekalbama.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto