Tesėti gyventojams duotų pažadų valdžia neskuba

Praėjusios savaitės pradžioje gyventojams duotų pažadų Savivaldybės vadovai tesėti neskuba. Susitikime pas Savivaldybės merą buvo pažadėta paskubinti bendrovės „Tavo pastogė“ naujos valdybos formavimą, tačiau dabartiniai valdybos nariai vis dar eina šias pareigas.

PAŽADĖJO KEISTI VALDYBĄ
Šiuo metu bendrovės valdybą sudaro trys žmonės: Juozas Sperauskas, Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Kanceliarijos skyriaus vedėjas, Elena Stanulienė, bendrovės direktorė, ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Romaldas Paradnikas. Pastarasis yra ir šios valdybos pirmininkas.
„Santarvė“ ne kartą rašė apie „Tavo pastogės“ ir Naftininkų gatvės 30-ojo namo gyventojų nesutarimus, kurių aiškinimasis atskleidė daug negerovių įmonės administracijos darbe. Savivaldybės meras ir administracijos direktorius sutarė, kad situacija pagerėtų suformavus naują valdybą. Buvo nutarta ją suburti iš „neutralių specialistų“, t. y. be „Tavo pastogės“ atstovų. Praėjusios savaitės pradžioje valdžios, „Tavo pastogės“ ir daugiabučio namo atstovai rinkosi pas Savivaldybės merą Antaną Tenį.
Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius tada paaiškino, kad naujos valdybos formavimas buvo įstrigęs tol, kol neturėjo naujų kandidatų.
Jis pasidžiaugė, kad jau pavyko parinkti ne tik valdybos narius, bet ir valdybos pirmininko kandidatūrą.
Į namo atstovės Danutės Mockienės klausimą, kiek laiko užtruks valdybos formavimas, direktorius atsakė: pusantro ar du mėnesius. Esą „Tavo pastogės“ direktorė Elena Stanulienė, gavusi dviejų valdybos narių prašymus atsistatydinti, ne greičiau kaip per mėnesį turi organizuoti neeilinį akcininkų susirinkimą dėl naujos valdybos išrinkimo.

PRAŠYMAI NEPASIEKĖ
B. Kryžius paaiškino, kad bendrovės valdyba tampa neveikli, kai jos nariai bendrovės direktoriui įteikia prašymą dėl atsistatydinimo. Nuo prašymo registracijos dienos prasideda terminų skaičiavimas.
„Kalbėjau su dviem valdybos nariais, jie sakė atsistatydinsią. Manau, kad rytoj jie tai padarys“, – rugpjūčio 23-iąją priėmime pas merą teigė B. Kryžius. Vakar „Tavo pastogės“ direktorė dar nebuvo gavusi nė vieno valdybos nario atsistatydinimo prašymo.
„Atsistatydinsime. Tą faktą aš galiu konstatuoti. Čia yra laiko klausimas. Gyventojai nėra apgaudinėjami. Kada atsistatydinsime, nebuvo pasakyta“, – į „Santarvės“ klausimą, kodėl neskubama tesėti gyventojams duotų pažadų, atsakė valdybos pirmininkas R. Paradnikas.

DOMIMASI BENDROVĖS VEIKLA
Policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimo dokumentų klastojimo „Tavo pastogėje“. Tokių veiksmų imtasi po to, kai Savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą.
Rajono Savivaldybė drastiškų priemonių ėmėsi po Naftininkų gatvės 30-ojo daugiabučio namo gyventojų skundų, kurių aiškinimasis atskleidė, kad dėl to paties šilumos mazgo egzistuoja net trys neva Energetikos inspekcijos išduotos pažymos, leidžiančios tą mazgą eksploatuoti.
Vakar E. Stanulienė „Santarvei“ teigė, kad Energetikos inspekcijoje atsiradusi ir tikroji pažyma.Tyrimas turėtų atskleisti, kuri tikroji.
„Tavo pastogės“ veikla susidomėjo ir Savivaldybės kontrolieriai. Dėl „Santarvės“ laikraštyje iškeltų problemų atliekamas ribotos apimties auditas.

ATSISTATYDINIMAS – GANDAI?
Bendrovės vadovą skiria, atleidžia, baudžia bendrovės valdyba. Viešojoje erdvėje pasklido gandų, kad dėl užklupusių nemalonumų ar norėdama išsisukti nuo atsakomybės, E. Stanulienė pati nutarė pasitraukti iš pareigų.
„Nežinau, iš kur gaudote tokius gandus. Aš tokio dalyko nežinau. Neparašiau jokio prašymo“, – patikino direktorė.
Valdybos pirmininko R. Paradniko atsakymai „į gandus“ tų gandų neišsklaidė.
„Bijau komentuoti. Nežinau, kodėl aš turiu skelbti visam rajonui?“– į klausimą klausimu atsakė pašnekovas.
Į „Santarvės“ repliką, ar tai yra didelė, karinė paslaptis, valdybos primininkas lakoniškai atsakė: „Sakykime, taip“.
R. Paradnikas paaiškino, kad bet kuriuo atveju, jeigu vadovas ir pasitrauktų, atsakomybė, nustačius pažeidimus, išlieka.
Elijaus KNIEŽAUSKO nuotr.
E. Stanulienė neigė kalbas apie jos atsistatydinimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto