Testavimas stringa, lieka skiepijimasis

Per dieną Mažeikių mobiliajame punkte atliekama apie pusantro šimto testų dėl galimos COVID-19 ligos. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Jau dvi savaites galioja darbų ir veiklos sričių, kurių atstovai privalo periodiškai tikrintis dėl COVID-19 ligos, sąrašas. Penktadienį baigiasi ir 10 dienų terminas, per kurį visi, kam tai privaloma, turi pasidaryti testus, priešingu atveju darbdavys turės teisę nepasiskiepijusį ir testo nepasidariusį darbuotoją nušalinti nuo darbo.
Reikalavimai paskelbti, tačiau sąlygos atlikti nemokamus testus nėra sudarytos. Mobiliajame punkte profilaktikai išsitirti dėl COVID-19 ligos artimiausiomis dienomis neįmanoma. Situacija vargu ar pasikeis, nes punkte trūksta darbuotojų.

Privalo testuotis

Sveikatos apsaugos ministerija informavo, kad reguliariai tikrintis sveikatą privalo COVID-19 nepersirgę ir nepasiskiepiję tam tikrų sektorių ar veiklos sričių darbuotojai.
Atsisakęs ar dėl kitų priežasčių neatlikęs privalomo periodinio testavimo, darbuotojas gali būti laikinai nušalintas nuo darbo.
Šiuo metu periodiškai testuotis reikia darbuotojams, dirbantiems krovinių tarptautinio vežimo, viešojo transporto ir keleivių vežimo įmonėse, taip pat asmenims, užsiimantiems laisvalaikio ir pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo veikla (renginių organizavimas ir lankytojų aptarnavimas).
Reikalavimai taikomi ir viešojo maitinimo paslaugų ir mažmeninės prekybos sektoriui. Taip pat sveikatą periodiškai tikrintis privalės viešojo administravimo subjektų darbuotojai, profesinės karo tarnybos kariai bei darbuotojai, kurių veikla susijusi su masinio užsieniečių antplūdžio, dėl kurio paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, valdymu (nuolatinis tiesioginis kontaktas su šiais užsieniečiais).
Privalomi periodiniai sveikatos patikrinimai turės būti atliekami ne dažniau kaip kas 7 dienas ir ne rečiau kaip kas 10 dienų nuo paskutinio sveikatos patikrinimo, atsižvelgiant į užkrečiamosios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir karantinas, epidemiologinius ypatumus.

Davė laiko pasiruošti

Liepos 26 d., prieš įsigaliojant naujai tvarkai, sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė kalbėjo: „Stebėdami testavimo apimčių augimą, kviečiame visus darbdavius ir darbuotojus atsakingai ir iš anksto planuoti privalomo periodinio testavimo laiką. Pagal mobilių punktų apkrovimą raginame savivaldybes pakartotinai įvertinti ir planuoti mobilių punktų veiklą bei prireikus didinti tiek vietų skaičių, tiek ilginti šių punktų darbo laiką.“
Pastarosiomis dienomis testavimosi apimtys dėl įsigaliojusio išplėsto privalomo periodinio testavimo tam tikrų darbų ir veiklų sričių darbuotojams padidėjo. Tai jaučiama ir Mažeikiuose. Žmonės, bendravę su „Santarve“, sakė negalintys užsiregistruoti profilaktiniam testavimui, nes mūsų mobiliajame punkte tiesiog nėra vietų.
Mažeikiškiai piktinosi, kodėl keliami reikalavimai, kuriems įvykdyti nėra sąlygų, kodėl jie turi leisti pinigus ir važiuoti į kitus miestus testuotis ar privačiose laboratorijose darytis mokamus testus. Esą jie valstybei moka visus mokesčius, todėl ir reikalingas paslaugas nori gauti nemokamai.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto