Tėvai susibūrė spręsti autistiškų vaikų problemų

Nemažai problemų kyla dėl to, kad visuomenei trūksta informacijos apie tai, kas yra autizmo spektro sutrikimas, bei dėl susiformavusių stereotipų. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Dar nėra nė pusės metų, kai veiklą pradėjo Mažeikių autizmo asociacija „Lietaus vaikai“.
Kaip pasakojo asociacijos steigėjai, per nepilną pusmetį nuveikta nemažai darbų, tačiau dar daugiau jų laukia ateityje.
Vaikus autistus auginantys tėvai įsitikinę: nemažai problemų kyla dėl to, kad visuomenei trūksta informacijos apie tai, kas yra autizmo spektro sutrikimas, bei dėl susiformavusių stereotipų. Mažeikiškiai yra pasiryžę tuos stereotipus laužyti.

Autizmas – neurologinis raidos sutrikimas, kuris labiausiai paliečia kalbos, bendravimo, socialinių įgūdžių ir elgsenos vystymąsi. Šis sutrikimas lemia, kad žmogus kitaip bendrauja, jaučia, kitaip suvokia pasaulį. Naujausiais Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, autizmas diagnozuojamas 1 iš 59 vaikų ir tai jau laikoma epidemija.
Autistiškus vaikus auginantys tėvai Mažeikiuose asociaciją „Lietaus vaikai“ įsteigė šių metų birželio 10 dieną. Šiuo metu asociacija vienija 26 šeimas.
Švietimas, nuolatinė autistiškų vaikų priežiūra bei terapinės pagalbos stoka – tai yra trys pagrindinės problemos, kurias išskiria autistus vaikus auginantys tėvai. Šiomis kryptimis ir veikia Mažeikių autizmo asociacija „Lietaus vaikai“.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto