Tėvų pinigais susirūpino politikai

Šiais metais pirmą kartą darželinukų tėvai mokėjo darželiui už vasaros mėnesius, nors vaikai šios ugdymo įstaigos ir nelankė. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Rugpjūčio mėnesį politikai vėl ėmė svarstyti pernai patvirtintą iš darželinukų tėvų imamą fiksuotą mėnesinį 11 eurų mokestį už ugdymo aplinkos išlaikymą lopšeliuose-darželiuose. Mažeikių rajono savivaldybės centralizuotas vidaus audito skyrius atliko patikrinimą, kaip buvo panaudotos iš ugdytinių tėvų surinktos lėšos.
Ataskaitoje teigiama, kad dalis įstaigų mokestį už ugdymo aplinkos išlaikymą panaudojo ne pagal paskirtį – juos išleido įvairioms paslaugoms apmokėti, įsigijo ilgalaikio turto.

Ataskaita politikus pasiekė šią savaitę, tad taryboje šis klausimas bus tik pristatomas. Nors netinkamai panaudoti tūkstančiai eurų, kol kas neaišku, kas lopšelių-darželių vadovų laukia už tokius nusižengimus.

Aistros, susijusios su tėvų mokamais mokesčiais už vaikus, kurie lanko ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas, verda jau seniai.
2018 m. kovo 30 d. tarybos sprendimu patvirtintas mokesčio nustatymo tvarkos aprašas buvo pakeistas praėjusių metų spalio pabaigoje. Dėl naujų mokesčių kilo tėvų nepasitenkinimas, buvo renkami parašai, vyko diskusijos su savivaldos atstovais.
Savo poziciją šiuo klausimu išsakė ir Vyriausybės atstovo Šiaulių ir Telšių apskrityje institucija, patvirtintame apraše įžvelgusi vaikų diskriminaciją.
Dokumente buvo nurodyta: jeigu vaikas nelanko ugdymo įstaigos dėl ligos, mokesčio už maitinimą lengvata pradedama taikyti nuo trečios nelankymo dienos. O jeigu ugdytinis nelanko šios įstaigos penkias ir daugiau darbo dienų, mokesčio lengvata taikoma nuo pirmos nelankymo dienos, pateikus vaiko tėvų prašymą.
Vyriausybės atstovo teikime buvo nurodyta pakeisti šią nuostatą arba ją pašalinti.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*