Tik po rudens atostogų paaiškės, kaip toliau mokysis mažeikiškiai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Vyriausybė trečiadienį nusprendė, kad po savaitę vyksiančių rudens atostogų, kurios prasidės spalio 26 d., vyresnieji mokiniai savaitę mokysis nuotoliniu būdu. Tačiau kol kas yra palikta galimybė pačioms savivaldybėms ar mokykloms nuspręsti, kokį mokymą taikyti, – mokytis tik nuotoliniu būdu ar ir kontaktiniu.
Dėl nuotolinio mokymo Mažeikiuose sprendimas bus priimtas lapkritį – po ilgojo savaitgalio, pasibaigus moksleivių atostogoms.

Šiek tiek anksčiau premjeras Saulius Skvernelis kalbėjo, kad, atsižvelgiant į nerimą keliančią koronaviruso situaciją šalyje, bus teikiamas siūlymas moksleivių suplanuotas savaitės trukmės rudens atostogas ilginti iki dviejų savaičių. Tačiau šios idėjos buvo atsisakyta.
Vyriausybė pritarė, kad nuo spalio 26 d. iki lapkričio 8 d. dviem savaitėms bendrojo ugdymo mokyklose 5–12 klasių mokiniams ir profesinio mokymo įstaigose bus atsisakyta kontaktinio ugdymo. Nuo pirmadienio, kaip įprasta, mokiniai vieną savaitę atostogaus, o kitą savaitę mokysis nuotoliniu būdu.
Tačiau pradinių klasių mokiniai po savaitės trukmės atostogų grįš į mokyklas, jiems nuotolinis mokymas netaikomas, kaip ir priešmokyklinukams, išskyrus savivaldybes, kuriose paskelbtas karantinas.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ketvirtadienį patikslino, kad neformalusis ugdymas visoms amžiaus grupėms nuo pirmadienio dvi savaites vyks tik nuotoliniu būdu arba, jei tai neįmanoma, veiklos laikinai bus stabdomos. Nuotoliniu būdu bus teikiama ir švietimo pagalba.
Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus mano, kad išlieka galimybė, kad pas mus nebus grįžta prie visuotinio vyresniųjų klasių mokymo nuotoliniu būdu.
„Jeigu per moksleivių atostogų savaitę situacija nepablogės, nepadaugės COVID-19 infekcijos atvejų, gal ir nedirbs visos mokyklos nuotoliniu būdu. Vadovausimės dviem dalykais – teisės aktais ir sveiku protu. Tuos du dalykus sudėsim ir nuspręsim kitą savaitę, kaip dirbsime po atostogų. Lyg ir yra galimybė mokykloms pačioms spręsti – dirbti nuotoliniu būdu ar ne, jei, pavyzdžiui, mokykloje visai nėra susirgimų ar pačioje savivaldybėje nebus naujų. Bet jei mes nuspręsime, kad visas rajonas eina prie nuotolinio mokymo, tai mokyklos turės paklusti“, – „Santarvei“ sakė A. Stonkus.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Tik po rudens atostogų paaiškės, kaip toliau mokysis mažeikiškiai”

  1. Pasol parašė:

    Kam jus bedumiat akis, taigi bus 100% tas nuotolinis mokymas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto