Tikslinant vietovių ribas vieni kaimai gali išnykti, kiti – atsirasti

Ateityje Tirkšlių miestelio teritorija turėtų sumažėti. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikių rajono savivaldybė turėtų patvirtinti patikslintas gyvenamųjų vietovių ribas.
Priimant šiuos dokumentus, labai svarbi gyventojų nuomonė, kurią jie galės pareikšti seniūnijose vyksiančios apklausos metu, nes tikslinant vietovių ribas vieni gali kaimai išnykti, kiti – atsirasti.

Kyla problemų

Praėjusiame Savivaldybės tarybos posėdyje politikai priėmė sprendimą dėl vietos gyventojų apklausos, kurios tikslas – nustatyti Mažeikių rajono savivaldybės teritorijoje esančių gyvenamųjų vietovių ribas.
Savivaldybės administracijos vyriausioji architektė Daiva Štakonaitė teigė, kad šioje srityje esama didelės netvarkos – gyvenamosios vietovės ribos kartais kerta vientisus žemės sklypus, tas pats sklypas kartais priklauso net kelioms gyvenamosioms vietovėms.
Tokia situacija sukelia problemų įregistruojant nekilnojamąjį turtą, mokant mokesčius už žemę ar deklaruojant pasėlius.

Organizuos apklausą

Savivaldybė viešojo konkurso būdu yra nupirkusi paslaugą iš Registro centro, kuris jau parengė naujus gyvenamųjų vietovių ribų žemėlapius. Jie pateikti seniūnijoms ir gyventojai galės susipažinti su nustatyti siūlomomis ribomis.
D. Štakonaitė patikino, kad rengiant žemėlapius ribos buvo derintos su seniūnijomis, gyventojais.
Tačiau priimant sprendimą dėl ribų nustatymo bus remtasi gyventojų apklausos rezultatais.
Savivaldybės tarybos sprendimu, tokia apklausa nuo sausio 9 d. iki vasario 13 d. vyks Mažeikių rajono seniūnijų administracinėse patalpose.

Gyventojų nuomonė – svarbi

Gyventojai savo nuomonę turės pareikšti specialiuose lapuose. Kad apklausa būtų įvykusi, joje turi dalyvauti ne mažiau kaip 15 proc. tos vietovės gyventojų.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Tikslinant vietovių ribas vieni kaimai gali išnykti, kiti – atsirasti”

 1. Jonas D. parašė:

  Valio…

 2. na parašė:

  registrų centras kai perbraižys, tai nieko neberasime

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  jau geriau išnyktų tie,kurie iš neturėjimo ką veikt braižo ir pamsta iš mokesčių mokėtojų atimtų pinigų.

 4. apas parašė:

  Tam dalykui spręsti reikia pasidomėti kaip nustatoma siena gretimose valstybėse per ežerus ir upių vagas.Žmogaus sklypas negali būti skirtingose rajonuose,kaimuose ir riba turi būti išvesta taip.kokiame kaime yra pastatai,ten turi būti ir visas žemės plotas.

 5. A. parašė:

  Lietuvos valst. istorijos ir Kauno apskrities archyvuose yra saugomi dabartinio Mažeikių rajono XIX a. kaimų planai, kuriuose yra nurodytos ribos, jais ir reikėtų vadovautis, o ne perbrėžti sienas išnaujo pažeidžiant istorinį vientisumą. Betvarkė ir atsirado kai istoriškai nusistovėjusios kaimų ribos buvo pažeistos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto