Tirkšliškiai kviečiami į kraštietės paveikslų parodos atidarymą

Nuotraukoje – iš Tirkšlių kilusi menininkė Jurgita Malakauskaitė savo tapybos darbų kolekcijos pristatymo Vilniuje, vasaros pradžioje, metu. Nuotr. iš „SelfStation“ archyvo

Tirkšliuose gyveno, užaugo Lietuvoje žinoma įvaizdžio stilistė, interjerų kūrėja, tapytoja Jurgita Malakauskaitė.

Penktadienio vakarą, 18 val., tirkšliškiai ir visi, kas domisi tapyba, performansu, kviečiami atvykti į Tirkšlių kultūros centrą. Čia įvyks J. Malakauskaitės paveikslų parodos „Balta“ pristatymas, bus galima apžiūrėti specialiai šiai parodai kurtą šviesos instaliaciją „Stotelė“.

Pirmoji viešai pristatoma kolekcija

Vilniuje gyvenanti J. Malakauskaitė yra įkūrusi renginių erdvę „Selfstation“, o savo nuolat besikeičiančio interjero studijoje ne tik puošia klientes, bet ir kasmet surengia dešimtis įvairių performansų, renginių, fotosesijų, labdaros akcijų, atsinaujinimo projektų.

„Balta“ yra penktoji menininkės sukurtų paveikslų kolekcija, tačiau pirmoji, kurią ji pristato viešai. Pirmasis šios kolekcijos pristatymas įvyko Vilniuje.

Pasak autorės, kolekcija yra tarsi jos pačios atgimimas, šviesių spalvų šokis po daug įvairių patirčių atnešusių įvykių – karantino, pandemijos, karo Ukrainoje pradžios.

„Po viso to man labai, labai norėjosi šviesos. Todėl taip ir pavadinau savo paveikslų kolekciją – „Balta“. Kai moteriai norisi taikos, šviesos ir gyvybės, turi būti balta“, – taip savo kūrinius viešojoje erdvėje pristato J. Malakauskaitė. 

Menininkė tikina tapanti be eskizų, be nuotraukų – tik iš jausmo, tik tai, kas šauna į galvą.

Pažintis ne tik su tapyba, bet ir performansu

Tirkšlių kultūros centro direktorė Salomėja Macijauskienė, kviesdama žmones atvykti į parodos pristatymą, tikina, kad tai bus puiki proga susipažinti su performanso menu ir šviesos instaliacijomis.

„Tai menininkės gyvenimo ir kūrybos pristatymas žiūrovams, pasitelkiant šiuolaikines menines technologijas. Šios parodos atidarymas Tirkšliuose – galimybė pažinti, pažiūrėti į Jurgitos kelią. Jurgita augo ir gyveno Tirkšliuose, čia jos šaknys, šeima, artimi žmonės. Džiaugiuosi jog Tirkšlių kultūros centre turėsime galimybę pamatyti neeilinį parodos pristatymą ir parodą“, – sako S. Macijauskienė. 

Pasak jos, didžiausias iššūkis rengiantis šios parodos pristatymui, – techninė pusė: įranga, apšvietimas, erdvės užpildymas.
Paroda Tirkšlių kultūros centre bus eksponuojama iki spalio 30 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto