Tirkšlių kermošius aidėjo nuo pučiamųjų orkestrų muzikos

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=771 template=caption]Šeštadienį nuo muzikos, dainų, žmonių šurmulio vėl skambėjo Tirkšlių pušynas – čia vyko tradicinė rudeninė miestelio šventė „Į kermošių kviečia dūdos“.
Kaip įprasta, šventės dalyviai galėjo aplankyti bendruomenių kiemelius, prekybininkų mugę, paragauti įvairių skanėstų ir pasidžiaugti naujove – pučiamųjų orkestrų atliekama muzika.

Pasitiko su muzika

Atvykusius į kermošių tirkšliškius ir miestelio svečius pasitiko nuotaikingos Užlieknės kultūros namų kaimo kapelos „Gluosnis“, vadovaujamos Raimondo Teniuko, melodijos, o į šventę vežimu užsukęs pats Kermošius šiemet dalijo savo dovanas – įvairias daržoves ir kvietė linksmintis.
Pirmą kartą šiemet Tirkšlių kermošiuje skambėjo net trijų pučiamųjų orkestrų muzika – šventės dalyviams „pūtė“ Vytauto Klovos muzikos mokyklos pučiamųjų orkestras „Mažeikių dūdoriai“, vadovaujamas Vidmanto Alčauskio, Šilalės kultūros centro dūdoriai, kurių vadovas – Zigmantas Levickis, bei Artūro Urniežiaus vadovaujamas Plungės muzikos mokyklos pučiamųjų orkestras.
Po pavienių pasirodymų šie trys kolektyvai susijungė į vieną didžiulį orkestrą ir savo melodijomis drebino Tirkšlių pušyną bei žiūrovų širdis.

Dūdos taps tradicija

Tirkšlių kultūros centro direktorius Leonardas Žalimas teigė, kad ši naujovė – kviesti į kermošių dūdorius – išliks ir ateinančiais metais.
„Jeigu Vilniuje vyksta didžioji pučiamųjų orkestrų šventė, kodėl Tirkšliuose negali būti mažoji Vario dūdų audra? Ateityje ieškosime galimybių pasikviesti kuo daugiau ir įvairesnių orkestrų“, – kalbėjo L. Žalimas.
Du – jaunimo ir senjorų – šokių kolektyvai atvyko iš Slampės kultūros centro – su juo tirkšliškių draugystė užsimezgė prieš šešerius metus.
Pasidairyti į savo kiemelius šventės dalyvius kvietė Lėtenių, Pievėnų ir Užlieknės kaimo bendruomenės. Kermošiaus metu pagerbti penkiolika gražiausių sodybų šeimininkų iš šešių seniūnijos teritorijoje esančių bendruomenių.
Kermošiuje koncertavo televizijos projektų „Kelias į žvaigždes“ ir „X faktorius“ dalyviai Skaistė ir Valdas, o šventė baigėsi gegužine su grupe „Parax“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto