Tirkšlių pagrindinėje mokykloje – kraštiečiui skirtas renginių ciklas

Svečiai ir šauliai prie paminklinio akmens Juozui Vitkui-Kazimieraičiui atminti Ketūnuose.

„Žmogus nueina amžinybėn, bet jo šešėlis gali driektis per laiko erdves šimtus metų į priekį“ – tokius žodžius skaitome po Juozo Vitkaus-Kazimieraičio nuotrauka, kurio 120-ąsias gimimo metines švenčiame“, – rašo partizanų vado vardu pavadintos Tirkšlių pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Irena Klemenienė.
Šie metai mokykloje buvo skirti paminėti šio kraštiečio atminimui, o renginius vainikavo gruodžio pradžioje įvykęs susitikimas.

Pažįsta ir mokosi

2013 m. Tirkšlių pagrindinei buvo suteiktas J. Vitkaus-Kazimieraičio vardas. Mokytojai ir mokiniai žino, kad tai dar labiau įpareigoja ugdyti patriotišką ir pilietišką, ištvermingą ir darbštų, teisingą ir kantrų jaunąjį pilietį. Visi šie bruožai ir dar daugiau, išvardyti kito žymaus partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago, byloja apie J. Vitkaus asmenybę.
Direktoriaus pavaduotoja pasakojo apie pulkininko gimimo sukakčiai skirtus metus: mokykloje paruošta informacinė stendinė medžiaga apie J. Vitkų leido mokiniams išsamiau susipažinti su jo gyvenimu, mokslais, darbine ir pasiaukojama partizanine veikla ir kova, šeimos likimu. 5–10 klasių mokiniai dalyvavo režisierės Agnės Zalanskaitės filmo „Nepaprasta auka“ peržiūroje. Tai paskatino dar išsamiau pažinti partizanų vadą, jo veiklas, susipažinti su jo vaikais ir vaikaičiais bei įgytas žinias pritaikyti vykusiose klasių valandėlėse, protmūšiuose, skirtuose J. Vitkaus-Kazimieraičio gimimo 120-mečiui.

Jaunieji ir vyresnieji šauliai ruošiasi iškilmingai eisenai.

„O kaip be partizanų dainų? Žemaičiai – dainingi. Mokėmės visi – nuo jauniausių iki vyriausių. Gi kova, malda, dainos padėjo ištverti partizanams giružių tamsiuose, šaltuose ir drėgnuose bunkeriuose“, – pasakojo I. Klemenienė. Muzikos mokytoja V. Letukienė įvertino: „Dainingiausi 3–4 ir 5–6 klasių mokiniai.“
Lapkričiui baigiantis Tirkšliuose vyko naktinė šaulių stovykla, kurioje dalyvavo 10 jaunųjų šaulių būrių. Ji taip pat buvo skirta Juozo Vitkaus-Kazimieraičio atminimui. Šį renginį „Santarvė“ jau aprašė.

Baigiamasis renginys

Gruodžio 9 d. tirkšliškiai mokiniai, mokytojai, jaunųjų šaulių būrys su jų vadu S. Pauliuku, Mažeikių 801-osios kuopos vadovu Pranu Trakiniu, nešini Lietuvos ir mokyklos vėliavomis, žygiavo į Tirkšlių Kristaus Karaliaus bažnyčią, kur šv. Mišias už J. Vitkų-Kazimieraitį aukojo parapijos klebonas Petras Smilgys ir partizanų vado vaikaitis – kunigas Gintaras Vitkus.
Sulaukta daug svečių, giminės atstovų. Renginyje dalyvavo Kauno J. Vitkaus inžinerijos bataliono jaunieji kariai, filmo „Nepaprasta auka“ režisierė A. Zalanskaitė, dainininkė Agnė Sabulytė, kuri atliko ir mokė partizanų dainų. Atvyko karininkas, rašytojas Ernestas Kuckailis, koordinuojantis kasinėjimus, ir pasakojo apie partizanų palaikų paieškas. Skambėjo mokinių sakomi posmai, jų atliekamos partizaninės dainos.

Šv. Mišios Tirkšlių Kristaus Karaliaus bažnyčioje.

„Partizano vaikaitis, kunigas Gintaras Vitkus užtraukė mėgstamiausią savo senelio dainą apie Tėvynę. Dainavome visi. Mokykloje prie kavos puodelio sušilę svečiai su šaulių vadais ir giminės atstovais patraukė partizanų vado gimtinėn, į Ketūnus. Vėjui plazdenant bataliono vėliavą, kariai padėjo gėlių. Susirinkusieji prie paminklinio akmens uždegė atminimo žvakes. Iki šiol Juozo Vitkaus-Kazimieraičio palaikai nerasti. Darbai tęsiami. Ar išsipildys artimųjų viltys uždegti žvakutę ant kauburėlio – parodys laikas, jis – visagalis“, – pasakojo pavaduotoja I. Klemenienė.
Ji džiaugėsi, kad šitaip – susibūrę draugėn – tirkšliškiai bei jų svečiai paminėjo savo žemiečio, partizanų vado J. Vitkaus-Kazimieraičio, atminimą ir dėkojo visiems, prisidėjusiems prie mokyklai svarbių veiklų.
Asta ŠILAITYTĖ
Nuotr. iš mokyklos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content