Tirkšlių pušyne pagerbti Petrai ir Povilai

Nuotr. Kazio Vozgirdo

Šv. Petras ir Povilas minimas birželio 29 dieną. Kasmet Tirkšlių kultūros centro darbuotojų kolektyvas artimiausią šiai datai šeštadienį miestelio pušyne rengia tradicinę vasaros ir šiuos vardus turinčių žmonių pagerbimo šventę.
Petrinių ir Povilinių šventės „Liepos jau kvepia medumi“ tradicijas koronaviruso pandemija šiek tiek pakoregavo, bet nesulaužė.

Tirkšlių pušyne surengta šventė pritraukė nemažai žmonių, apytiksliais skaičiavimais, iki kelių tūkstančių.
Pirmiausia šventė prasidėjo atlaidais Tirkšlių Kristaus Karaliaus bažnyčioje. Atlaidų metu buvo aukojamos šv. Mišios, muzikinius kūrinius atliko nedidelės sudėties pučiamųjų orkestras, giedojo moterų kvartetas.
Vakarinėje šventės dalyje Tirkšlių vėliavą iškėlė seniūnas Juozas Kungys drauge su dviem Petro ir Petrės vardus turinčiais tirkšliškiais.
„Kvietėme prie scenos ateiti visus šventėje dalyvaujančius Petrus, Petres ir Povilus. Kas nesikuklino, tas ir atėjo. Pagerbėme varduvininkus – linkėdami, kad jų norai ir svajonės pildytųsi, įdavėme į rankas baltus balandžius, o mūsų varduvininkai juos paleido skristi. Padovanojome saldainių“, – pasakojo kultūros centro vadovas.
Koncertinė programa, kurioje dalyvavo įvairios kapelos, atlikėja Donata Gutauskienė, kurios sceninis slapyvardis Laisva, buvo skirta ir varduvininkams, ir visiems šventės dalyviams.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*