„Tramtatulio“ nacionaliniame etape – ir mažeikiškiai atlikėjai

Ansamblio „Rėmolioka“ nariai – Emilija Gabalytė bei Evaldas ir Laurynas Balsiai. Nuotr. iš Mažeikių kultūros centro tinklalapio

Telšių kultūros centro darbuotojai pirmadienio rytą paskelbė Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tramtamtulis“ 2021 metų Žemaitijos regioninio rato laureatus.
Tolesniame – nacionaliniame konkurso etape Mažeikiams atstovaus aštuoni jaunieji liaudies kūrybos atlikėjai.

„Tramtatulio“ 2021 metų vietiniame rate dalyvavo 11 jaunųjų atlikėjų iš Mažeikių miesto bei rajono. Komisijos sprendimu į kitą – regioninį konkurso ratą buvo išsiųsti 8 atlikėjų iš Mažeikių, Sedos, Užlieknės pasirodymų vaizdo įrašai.
Telšių kultūros centro sudarytos komisijos sprendimu į nacionalinį konkurso etapą pateko visi 8 vaikai ir jaunuoliai, kuriuos į regioninį ratą delegavo mažeikiškių komisija.
Nacionaliniame „Tramtatulio“ rate Mažeikių rajonui atstovaus dvi pasakotojos – 4 metų Jaunė Monkauskaitė iš Sedos kultūros centro vaikų folkloro ansamblio „Rėmoliokā“ ir 13 metų Mažeikių kultūros centro vaikų folkloro ansamblio „Alksniokā“ narė Ieva Šlutaitė. Šiame rate dalyvaus ir dainininkai – 14 metų Užlieknės kultūros namų atstovė Rugilė Lieliungaitė bei 12 metų Evaldo Balsio, 13 metų Lauryno Balsio ir 14 metų Emilijos Gabalytės trio. Paaugliai lanko folkloro ansamblį „Rėmoliokā“. Į kitą ratą pateko 14 metų bandonija grojanti Daniela Perminaitė ir 16 metų cimbolais grojanti Jorūnė Dimaitė. Abi muzikantės lanko ansamblį „Alksniokā“.
Kol kas neaišku, kokios vasarą bus epidemiologinės sąlygos ir ar konkurso nacionalinis ratas vyks kontaktiniu būdu, ar, kaip jau tampa įprasta, internetu.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*