Tarptautiniame projekte mažeikiškiai prisiminė tremties įvykius

Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Ketvirtadienį Pavasario pagrindinėjė mokykloje vyko baigiamasis projekto „Susitikime prisiminti: Baltijos šalys – pavergtos seserys“ renginys. Jame mažeikiškiai kartu su svečiais iš Latvijos diskutavo istorinėmis temomis ir sėmėsi žinių iš tremtį patyrusių senolių pasakojimų.


Stebėjo filmą

Projektas mokykloje vyko tris dienas. Spalio 8–9 dienomis mažeikiškiai, stebėdami meninę instaliaciją, turėjo galimybę prisiminti ir sužinoti daugiau apie stalinizmo totalitarinio režimo įvykius.
Projekte dalyvavę mokiniai stebėjo filmą, kuriame pabrėžiamos žmogiškosios vertybės, siejant jas su istoriniais įvykiais. Meninėje instaliacijoje buvo pateikiami statistiniai duomenys, nurodomas iš rajono ištremtų asmenų skaičius, datos ir kiti įvykiai, kurie mokiniams – savotiška pamoka apie tremtį.
Projektą organizuojančios viešosios įstaigos Savęs pažinimo ir realizavimo studija direktorė Rasa Urbšienė „Santarvei“ sakė, kad filmas sulaukė vaikų susidomėjimo, o tai rodo jų atsiliepimai.

Jono STRAZDAUSKO nuotr.

„Filme sakoma, kad seniau vaikai svajojo apie duoną, o mokiniai drąsiai išsakė ir savo svajones. Jos buvo įvairios: nuo noro turėti nuosavą kompiuterį ar šuniuką, iki svajonių gyventi kartu su mama užsienyje ar taikos pasaulyje. Tai, kad jie įsijungė į projekto veiklą, rodo jų neabejingumą tautos istorijai“, – tikino R. Urbšienė.
Mokytojai su vaikais dar prieš renginį diskutavo apie tremties įvykius, prisiminė istorinius faktus, datas, todėl į renginį atėjo pasiruošę tokiems potyriams.


Bendravo gyvai

Baigiamajame renginyje Mažeikiuose apsilankė ir projekte dalyvaujantys kaimyninės Latvijos Liepojos valstybinės gimnazijos mokiniai. Jie su mažeikiškiais dalijosi turimomis žiniomis, diskutavo apie tremtį.
Renginyje istorinius įvykius muzikiniu spektakliu perteikė Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos mokiniai.
Po jurbarkiškių pasirodymo vyko diskusijos bei pokalbiai su tremtį išgyvenusiais asmenimis.
Tiesiogiai, iš lūpų į lūpas, jauniems žmonėms savo patirtį perteikė ir prisiminimais dalijosi tremtiniai Bronė Tautvydienė ir Zigmas Gluodenis.
Kalbėdami apie totalitarinio režimo nusikaltimus ir žiaurumą, apie žmogiškąją stiprybę kovojant ir išgyvenant, susirinkusieji tiesė dvasinį ir atminties tiltą į ateitį, neleidžiant žiauriems istoriniams įvykiams nugrimzti užmarštin.
„Manau, kad šis projektas mokiniams tikrai naudingas. Jaunoji karta turi žinoti šalies istorinius įvykius ir suprasti, ką jie reiškia tautai. Vaikai aktyviai dalyvavo projekto veikloje, todėl idėja tikrai pateisino lūkesčius“, – sakė mokyklos vadovas Stanislovas Jakučinskas.
Mėnesio pabaigoje mažeikiškiai vyks į Latviją susipažinti su kaimyninės šalies tautos istorija.

Jono STRAZDAUSKO nuotr.

4 Atsakymai į “Tarptautiniame projekte mažeikiškiai prisiminė tremties įvykius”

 1. blin parašė:

  o koks čia naujas traptautinis, gal tarptautinis

 2. von Bock parašė:

  O kodėl gi ne? Jūs labai geras specialistas – tikslią diagnozę greitai nustatote. Tokių psichiatrų dabar lyg ir trūksta, ką manote?

 3. kalausimas von Bock parašė:

  Ar nesergate kokia nors liga? Gal reiktų į Vilties g.12 nuvykti, paskaičius kyla įtarimų.

 4. von Bock parašė:

  Mažeikių jaunuomenei reikia daugiau grynų faktų, reikia tiesos, o ne melo propagandos, apie Stalino Rusijos suplanuotą, parengtą ir įvykdytą Naikinamąjį karą prieš Europos tautas, o ne interpretacijų ir tų kvailų, pramanytų naratyvų. Reikia patikimos, tikros informacijos apie Europos tautų genocidą Sibire. Bet, deja, deja, pedagogai tyli, bijo, dreba dėl darbo vietos, dėl duonos kąsnio, todėl moksleiviai yra priversti patys savarankiškai ieškoti tiesos, o ne kapstytis kažkieno naratyvuose – falsifikate. Kas nori tas žino, kad XX amžiaus istorija yra žiauriai suklastota ir neaišku kiek dešimtmečių dar teks laukti mūsų vaikams, kol bus pateikta tiesa ir rekonstruota buvusi baisi realybė ir karo nusikaltimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto