Trečiojo vilko medžioklės aplinkybės virto tyrimu

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Sausio 8 d. paskelbus, kad Mažeikių rajone sumedžiotas dar vienas – trečias – vilkas, paaiškėjo, kad jų medžioklės žymėjimo sistema turi spragų.

Išgirdo pirmą kartą

Sausio 8 d. šio sezono vilkų medžioklės sąrašuose buvo pažymėta, kad Mažeikių rajone nuo medžiotojų šūvių krito jau trečias šiais metais vilkas, kuris buvo nušautas miške, esančiame tarp Savarinos ir Birbiliškės.
„Taip, tądien mūsų medžioklės būrelio nariai su svečiais tame miškų masyve medžiojo, buvo varymai, tačiau jokio vilko niekas pas mus nepaklojo – sumedžiojome pora elnių ir lapių. Aš ir pats stebiuosi, kai vilkų sumedžiojimo žemėlapyje atsirado ši informacija. Gal tai kaimyninio Tryškių būrelio medžiotojai kur nors šalia pilkį sumedžiojo?“ – sakė Viekšnių medžiotojų būrelio vadovas Andrius Škerba.
Tryškių medžiotojai pranešė, kad tądien vilko jie tikrai nesumedžiojo. Kai kreipėmės į Aplinkos ministerijos atstovą spaudai, jis informavo, kad, pagal Medžioklės Lietuvos Respublikoje taisyklių punktą, medžioklės plotų naudotojai, sumedžioję vilką, per dvylika valandų turi kreiptis į Valstybinę saugomų teritorijų tarnybą.

Spragos sistemoje

Kas sumedžiojo vilką, pradėjo aiškintis ir medžiotojai, nes svetimame medžioklės plote medžioklė, išskyrus būrelio medžiotojams ir svečiams, turintiems leidimą dalyvauti būrelio medžioklėje, yra draudžiama. Priešingu atveju tai yra šiurkštus medžioklės taisyklių pažeidimas.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto