Trisdešimtmetį mininti mokykla garsi ne tik mokslo pasiekimais

Mažeikių Pavasario pagrindinės mokyklos mokytojai. 2019–2020 m.m.

Praėjusį savaitgalį Mažeikių Pavasario pagrindinė mokykla iškilmingai paminėjo 30-mečio jubiliejų. Per šiuos metus mokykla ne kartą buvo minima tarp nugalėtojų įvairiuose respublikiniuose konkursuose.
Ši mokykla garsi savo ugdytinių pasiekimais ne tik mokslo, bet ir sporto srityje. Vienintelis Pavasario pagrindinės mokyklos vadovas Stanislovas Jakučinskas, dirbantis ir iki šiol, yra įsitikinęs, kad visa tai pasiekta bendru darbu ir susitelkusio kolektyvo dėka, kurio susiformavęs branduolys dirba nuo pat mokyklos įsikūrimo.

Kelios dešimtys abiturientų

Visus šiuos 30 metų mokyklai vadovaujantis direktorius S. Jakučinskas, kalbėdamas su „Santarve“, sakė, kad vaikų ugdymui labai svarbios tinkamos sąlygos mokytis ir žinių įsisavinimas. Vis dėlto, pasak mokyklos vadovo, lygiai taip pat yra svarbus ir vaikų pilietiškumo, sąmoningumo, bendrystės ir tolerantiškumo ugdymas.
„Visomis šiomis kryptimis pas mus yra dirbama, įtraukiant ir neformalųjį ugdymą“, – kalbėjo S. Jakučinskas.
O viskas prasidėjo 1989 m rugsėjo 1-ąją, kai duris atvėrė Mažeikių 7-oji vidurinė mokykla. Kitais metais „Pavasario“ vidurinę mokyklą baigė pirmoji 37 devintokų laida, o 1992 m. – ir pirmoji dvyliktokų laida.
Nuo 1994-ųjų sausio 1-osios Mažeikių septintą vidurinę mokykla pradėta vadinti Mažeikių Pavasario vidurine mokykla. Nuo 2012 rugsėjo mokykla pakeitė statusą ir tapo Mažeikių Pavasario pagrindine mokykla. Tais metais buvo išleista paskutinė abiturientų laida. Iš viso Mažeikių Pavasario pagrindinės mokyklos duris užvėrė 21 abiturientų laida.

Vadovauja nuo pat pradžių

S. Jakučinskas priminė, kad didžiausias mokinių skaičius buvo 1993–1994 mokslo metais, kuomet jis siekė 1600. Po to, atsidarius kitoms mokykloms, mokinių skaičius sumažėjo iki 1200.
„Turint tek mokinių, teko dirbti dviem pamainomis. Buvo labai didelis kolektyvas. Mokytojų dirbo per šimtą, dvigubai daugiau, nei dirba dabar“, – sakė S. Jakučinskas.
Jo pateiktais duomenimis, dabar dirba apie 50 mokytojų, o mokosi 570 mokinių. Planuojama, kad kitais metais mokinių skaičius išaugs iki 600.
S. Jakučinskui prie vadovo vairo teko stoti, kai dar vyko mokyklos pastato statybos.
„Nuo pat pradžių teko dalyvauti visame procese, žiūrėti, kad viskas būtų gerai, kaip įrengiamos klasių, rūbinės patalpos, kai ką pakoreguoti. Taip pat reikėjo formuoti kolektyvą, mokinių klases. Galiu tik pasidžiaugti, kad beveik pusė tuomet pakviestų mokytojų mokykloje dirba iki šiol“, – kalbėjo S. Jakučinskas.
Pavasario mokyklos jubiliejaus proga ilgamečiams darbuotojams buvo įteikti Savivaldybės mero ir Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo padėkos raštai. Direktoriui už ilgametį, nuoširdų, kūrybingą vadybinį darbą įteiktas Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro padėkos raštas.

Vertina teigiamai

Jis pripažino, kad sunkiausi buvo pirmieji metai, kol mokyklos veikla įsisiūbavo. Buvo pradėtos kurti tradicijos, imta minėti įvairias šventes, buvo organizuojamas vaikų popamokinis užimtumas.
Paklaustas, ar lengva per tris dešimtmečius prisitaikyti prie įvairių šveitimo sistemos reformų, S. Jakučinskas sakė, kad iš tiesų teko per daug ką pereiti.
„Kol kas sėkmingai prisitaikome prie naujovių, vadovaujamės ir dirbame nustatytomis kryptimis. Svarbu vaikus išmokyti, svarbūs yra pasiekimai, olimpiados, egzaminų rezultatai. Iki šiol jie tikrai geri. Tai parodo ir nacionalinis žinių patikrinimas. Pagal jų rezultatus, mes visada esame aukščiau už šalies vidurkį ir gana žymiai“, – pasidžiaugė S. Jakučinskas.

Trisdešimtojo jubiliejaus proga susirinkusiesiems gerą nuotaiką dovanojo
jaunieji šokėjai.

Kaip teigiamą mokyklos įvertinimą jis įvardijo ir tai, kad per tris dešimtmečius užaugo mažiausiai viena karta ir jau buvusių mokinių vaikai ateina mokytis į buvusią tėvų mokyklą.
„Kai tėvai atveda pirmokus ir paklausiame, kas iš tėvų pas mus mokėsi, tai pakeltų rankų tikrai yra nemažai. O tai rodo, kad išties pas mus mokytis yra gera. Dedame pastangas, kad būtų užtikrinta ne tik ugdymo kokybė, bet ir saugi bei jauki mokymosi aplinka“, – sakė S. Jakučinskas.

Sportiškiausia mokykla

Mažeikių Pavasario pagrindinė mokykla nuo seno garsėja kaip sportiškiausia rajone. „Santarvei“ paklausus, nuo ko viskas prasidėjo, kodėl mokykla siekė būti sportiška, S. Jakučinskas atsakė, kad viskas taip susiklostė, nes jam pačiam sportas tiesiog įaugęs į kraują.
„Nors esu istorijos mokytojas, tačiau sportas mane lydėjo nuo pat vaikystės. Teko ir kvadratą, ir futbolą, ir krepšinį, ir rankinį žaisti. Žiemą nesiskirdavau su slidėmis. Nemažai laiko teko praleisti ir žaidžiant ledo rutulį“, – kalbėjo S. Jakučinskas.
Todėl prieš 30 metų formuojant mokyklos kolektyvą jis bandė rasti tokių pat bendraminčių, sportui atsidavusių žmonių.
„Taip mokytojų komandoje atsirado Petras Dargvainis, kuris šiuo metu dėl amžiaus jau nebedirba. Taip pat dabartinė Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė ir Virginijus Januševičius, kuris iki šiol dar dirba mokykloje ir ugdo pradinių klasių mokinius.
Subūrus tokią sportą mėgstančių žmonių komandą, ir man jau nebebuvo sunku. Svarbu buvo tik juos palaikyti, duoti reikalingą inventorių“, – prisiminė Mažeikių Pavasario pagrindinės mokyklos direktorius.
Pasak jo, jau nuo pačių pirmų mokyklos gyvavimo metų jos mokiniai lipa ant prizininkų pakilų. „Pavasariečiai“ dalyvauja įvairiose sporto šakų varžybose: kvadrato, lengvosios atletikos trikovės ir keturkovės, šaškių ir šachmatų, plaukimo, futbolo, krepšinio, tinklinio, kroso. Paskutiniais metais dalyvaujama ir kalnų slidinėjimo varžybose.
„Vaikams jau nuo pirmos klasės suteikiame papildomų valandų sportuoti. Tuomet pasimato, kas iš jų tikrai geba ir gali siekti aukštesnių rezultatų, vėliau viskas savaime išsirutulioja. Vaikai užsiima ta sporto šaka, kuri jiems labiausiai patinka, mes tik leidžiame apsiprasti ir susivokti, ko nori“, – kalbėjo S. Jakučinskas.

Įvairi veikla

Be jau anksčiau išvardintų veiklų, Pavasario pagrindinė mokykla nuolat dalyvauja įvairioje projektinėje veikloje, organizuoja stovyklas, veikia ekologų, miškininkų ir tiksliųjų mokslų klubai. Ne kartą yra iškovota Žalioji vėliava.
Veikia šokių kolektyvas „Miražas“, mokytojų ansamblis, etno kultūros būrelis. Mokykloje ilgą laiką gyvuoja jaunųjų miško bičiulių būrelis „Giliukas“ ir jaunųjų ekologų būrelis „Šaltinėlis“. „Giliuko“ nariai nuolat vyksta į Žemės dienos renginius ir projektų pristatymus, rengia nuolatines vasaros stovyklas ir ekskursijas į saugomas teritorijas, taip pat valymo akcijas prie Juodpelkio upelio, medelių sodinimą rudenį ir pavasarį. Vykdomos įvairios akcijos: „Nedegink pernykštės žolės“, „Aš pažįstu mišką“ ir kt. Organizuoja nuolatinius susitikimus su Mažeikių urėdijos specialistais. „Šaltinėlio“ nariai vykdo daug tradicinių renginių ir projektų: „Nepirk nieko diena“, „Diena be automobilio“, „Rink baterijas“. Nuolat organizuojamos kalėdinės ir daigelio mugės, „Žalios dienos“, „Gamtosauginio kodekso“ konkursai, vedamos ekologinės pamokėlės pradinių klasių mokiniams.

One Reply to “Trisdešimtmetį mininti mokykla garsi ne tik mokslo pasiekimais”

  1. Buvusi mokinė parašė:

    Sveikinimai ir linkėjimai iš Kauno mano mielai atgimimo mokyklai.Jūs nuostabūs,nerealūs. Pirmos laidos abiturientė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto