Trumpieji pagalbos numeriai tuoj taps praeitimi

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Devyni trumpieji numeriai, kuriais buvo galima išsikviesti policiją, priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą ir greitąją medicinos pagalbą, grimzta į praeitį – nuo spalio pirmosios specialiųjų tarnybų pagalbą bus galima iškviesti ar išsikviesti skubios pagalbos telefonu 112.

Turi daug privalumų

Dviženkliai numeriai fiksuoto ryšio tinkluose – gaisrinės 01, policijos 02 ir medikų greitosios 03 – skaičiavo daugiau kaip septynis dešimtmečius, o kartu su mobiliojo ryšio atsiradimu susiję triženkliai gaisrinės (101 ir 011), policijos (102 ir 022) bei medikų greitosios (103 ir 033) numeriai buvo naudojami tris dešimtmečius.
Nuo spalio 1 d. šie numeriai nebenaudojami, bet, juos surinkus, bus informuojama, kad pagalbos poreikio atveju reikia skambinti numeriu 112, o kitų metų balandį jie bus išjungti visam laikui.
„Skubios pagalbos telefonas 112 turi daug privalumų – devyni numeriai visą laiką kėlė nemenką sumaištį, nes streso atveju prisiminti, kokiu numeriu skambinti, yra gana sudėtinga, vieną numerį gyventojams, ypač senyvo amžiaus, bus lengviau prisiminti. Taip pat šis numeris turi skambinimo galimybę be SIM kortelės, pirmumo teisę tinkle, iš mobiliojo ryšio operatorių gaunamus vietos nustatymo duomenis“, – informavo Bendrojo pagalbos centro atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė.

Veikia jau 17 metų

Skubios pagalbos telefono numeris 112 Lietuvoje – ne naujiena, jis veikia visuose viešojo telefono ryšio tinkluose nuo 2004 m. gegužės 1 d., skambinimas juo yra nemokamas. Tokiu pačiu principu numeris 112 veikia visose Europos Sąjungos valstybėse, kas taip pat palengvina, patekus į bėdą kurioje nors iš ES šalių.
Pagalba gyventojams, paskambinusiems numeriu 112, teikiama nenutrūkstamai – Bendrasis pagalbos centras veikia 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę.
Tiek ugniagesiai gelbėtojai, tiek policijos pareigūnai pripažįsta, kad jaunesnio amžiaus žmonės net nelabai ir atsimena prieš daugiau kaip du dešimtmečius naudotą telefono numerį 01 arba 02, tačiau būtina apie numerį 112 informuoti vyresnio amžiaus giminaičius – nemažai jų dar yra įpratę skubios pagalbos tarnybas kviesti senaisiais pagalbos tarnybų numeriais.
Būtina, kad visus žmones pasiektų ši žinia, kad būtų supažindinti su jų saugumui svarbiais pokyčiais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto