Trys dienos – trys susidūrimai su gyvūnais

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Lietuvos kelių policijos šios savaitės trijų pirmųjų dienų avaringumo statistika mirga pranešimais apie transporto priemonių susidūrimus su miško gyvūnais, jų užregistruojama ir mūsų rajono keliuose.

Pirmadienį Lietuvoje tokių susidūrimų užregistruota 16, antradienį – 20 (vienas iš jų – Mažeikių rajone), trečiadienį – 14, tarp jų du – mūsų rajone.
Policijos pareigūnai pažymi: užmiesčio keliuose, kurie kerta miškus ir laukus, kyla rizika susidurti su dideliais kanopiniais gyvūnais: briedžiais, stirnomis ir kitais, migruojančiais iš ganyklų į miškus, kitas šaltojo sezono buveines. Skaudžiausios nelaimės dažniausiai įvyksta tamsiuoju paros metu, todėl vietovėse, paženklintose kelio ženklais „Laukiniai gyvūnai“, būtina sulėtinti greitį, kad, atsiradus kliūčiai, vairuotojas bet kuriuo momentu galėtų tinkamai reaguoti, suvaldyti automobilį.
„Svarbu stebėti kelkraščius – dažniausiai gyvūnai į važiuojamąją kelio dalį įbėga būtent nuo gausiai krūmais ar medžiais apaugusio kelio krašto. Pastebėjus kelkraštyje stovintį gyvūną, pro jį reikia važiuoti itin atsargiai ir lėtai, negalima mirksėti žibintų šviesomis ar naudoti garsinio signalo – apakinto ir išgąsdinto gyvūno elgesys gali būti labai pavojingas ir nenuspėjamas“, – perspėja pareigūnai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*