Trys Karaliai užbaigs žiemos švenčių laikotarpį

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šiandien minima Trijų Karalių arba Kristaus Apreiškimo šventė. Mažeikiuose tradiciškai vyks kalėdinio laikotarpio pabaigos renginys.

Trys Karaliai lankysis Mažeikiuose ir Sedoje

Minint Tris Karalius, Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje vidurdienį bus aukojamos šv. Mišios.

Vakare, 17 val., senamiestyje, Vasario 16-osios gatvėje, kurioje šventiniu laikotarpiu buvo įkurtas kalėdinis miestelis, organizuojamos Trijų karalių – Kasparo, Merkelio ir Baltazaro – eitynės ir sveikinimas mažeikiškiams.

Norintieji drauge užbaigti šventinį laikotarpį kviečiami dalyvauti renginyje.

Tris Karalius šiandien bus galima sutikti vaikščiojančius ir Sedoje bei jos apylinkėse, o 10 val. jie užsuks ir į Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią.

Kalėdų pabaiga

Teigiama, kad Betliejuje gimusio kūdikėlio Jėzaus pasveikinti ėję trys bibliniai vyrai iš tiesų buvo ne karaliai, o trys Rytų išminčiai, stebėję dangaus kūnų judėjimą.

Danguje suspindus ryškiai žvaigždei, išminčiai, pagal pranašų liudijimus, žinojo, kad tai turi sutapti su pasaulio Atpirkėjo atėjimu į Žemę. Taigi, jie keliavo pasveikinti Betliejuje gimusio kūdikėlio Jėzaus. Keliautojai nešėsi karališkų dovanų – aukso, smilkalų ir miros.

Simboliškai per Tris Karalius bažnyčiose šventinami smilkalai ir kreida, kuria virš durų užrašomos trys pirmosios karalių vardų: Kasparo, Merkelio (Melchioro) ir Baltazaro – raidės.

Trijų Karalių dieną dažniausiai užgesinamos Kalėdų eglės miestų aikštėse, nupuošiamos šventinės eglutės namuose ir įstaigose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content