Tūkstantmečio vaikas išskirtinio dėmesio nesulaukia

Krakiškių Jolantos ir Algimanto Einikių dukrytė Indrė – pirmasis rajone trečiojo tūkstantmečio vaikas. Tėvai teigia, kad amžių sandūroje gimusi mergaitė nieko neišsiskiria iš savo vienmečių, ir aplinkinių dėmesio dėl tokio statuso nesulaukia. Ją šiemet aplenkė ir seniūnijos Kalėdų senelis su lauknešėliais.


PIRMASIS AMŽIAUS
KŪDIKIS
Artėjant Indrutės gimtadieniui, pas Einikius „Santarvė“ su dovanomis užsuka ne pirmi metai. Mergytė džiaugėsi atvežtu šakočiu, mama ne mažiau – metine mūsų laikraščio prenumerata.
Indrutė savo devintąjį gimtadienį švęs sausio 1ąją. Pirmasis trečiojo tūkstantmečio kūdikis pasaulį išvydo vidurnaktį – be penkių minučių dvyliktą. Mama šypteli: tą dieną Indrutė buvo pirmasis ir vienintelis kūdikis rajone, pasibeldęs į šį pasaulį.
Jolanta svarstė: kadangi beveik sutampa Naujieji metai ir Indrutės gimtadienis, tai jis galbūt šventiškesnis nei kitų vaikų. Be naujamečių vaišių, ant stalo padedamas ir dukrytei skirtas tortas.
„Kažin ar šakotį išsaugosime. Dar daug dienų“, – svarstė mama, priimdama „Santarvės“ dovaną.

MERGAITĖ
TAPO DRĄSESNĖ
Su Indrute buvome susitikę prieš porą metų. Šnekumu nepasižyminti mergytė į daugelį klausimų atsakinėjo padedama mamos. Pastarąjį kartą ji taip pat neišsivertė be mamos pagalbos, tačiau buvo jau kur kas kalbesnė.
„Indrutė keičiasi. Kasmet tampa vis drąsesnė“, – lygino Jolanta.
Dvi dukras auginanti mama pasidžiaugia, kad auga pagalbininkė. Jau dabar mažametė indus suplauna, bulves skuta, dulkes nuvalo.

POMĖGIAI –
ŠOKIS IR DAINA
Devintąjį gimtadienį švęsianti Indrutė lanko trečiąją klasę.
„Normaliai“, – trumpai atsako, paklausus, kaip sekasi mokslai.
Mama priduria, kad mergaitė retsykiais pritinginti. Indrutė pritariamai šypteli.
Atostogomis besidžiaugianti mergaitė purto galvą, paklausta, ar nepasiilgo mokyklos. Bene mėgstamiausi užsiėmimai mokykloje – šokių ir dainavimo būrelių lankymas. Jolanta prisipažįsta, kad visada eina į renginius mokykloje, kai koncertuoja duktė.

METAI
NIEKO NEIŠSISKYRĖ
Einikiams šie metai nieko neišsiskyrė iš kitų. Jolanta pasidžiaugia, kad šiais metais šeimą aplenkė nelaimės. O dėl krizės?
„Niekada negyvenome prabangiai, žinome lito vertę, visada skaičiuojame pinigėlius, tariamės, ką būtiniausio reikia pirkti“, – dalijasi patirtimi Jolanta.
Moteris džiaugiasi, kad vyras Algimantas turi darbą, jam laiku išmokamas atlyginimas. Moteris žino, kaip būna, kai reikia gyventi tik iš pašalpų.
Einikiai augina šešis vaikus. Tėvai dėl jų vargo niekada neturėję – vaikai paklusnūs, darbštūs, savarankiški.
Vyresnieji sūnūs jau studijuoja Mažeikių politechnikos mokykloje, duktė Mažeikiuose lanko gimnaziją. Kol visi vaikai mokykloje, mama namuose lieka su pagranduku Tomu.

PUOSELĖJA TRADICIJAS
Einikių namuose švenčiamos tradicinės šventės – Kūčios, Kalėdos. Šiuos namus su dovanomis aplanko ir Kalėdų senelis.
Indrutė apgailestavo, kad paties senelio pamatyti nepavyko, tačiau iš ryto prabudusi po egle rado žaislinį meškiuką. Dovanų buvo palikta ir kitiems vaikams.
Jolanta teigė, kad jų vaikai moka džiaugtis ir smulkmenomis. Didelių užgaidų tėvams nerodo, nereikalauja pirkti brangių daiktų, nėra dabitos. Vyresnieji sūnūs per vasaras patys pinigėlių užsidirba.

IŠSKIRTINIO
DĖMESIO
NESULAUKIA
Einikiai patikina, kad amžių sandūroje gimusi mergaitė nieko neišsiskiria nei iš šeimos vaikų, nei iš vienmečių. Indrutė dėl savo statuso niekada nejautė išskirtinio dėmesio. Mergaitę ne pirmi metai aplenkia Mažeikių apylinkės seniūnijos Kalėdų senelis su lauknešėliais.
Pirmajam šalyje amžiaus sandūroje gimusiam kūdikiui netrūko dėmesio. Šeima sulaukė miesto, šalies vadovų, verslininkų dovanų, sveikinimų.
Rajone trečiojo tūkstantmečio pirmojo kūdikio gimimas ažiotažo nesukėlė. Daugiavaikę mamą ta proga sveikino tik medikai ir „Santarvė“.

NĖRA GALIMYBIŲ
Mažeikių apylinkės seniūnas Vidmantas Kesminas „Santarvei“ teigė, kad Kalėdų proga aplankyti visų socialiai remtinų šeimų nėra galimybių. Šiemet Kalėdų senelis su lauknešėliais buvo užsukęs tik į dešimt seniūnijos šeimų.
V. Kesminas informavo, kad buvo atrinktos pačios vargingiausios šeimos ir tos, kurias Kalėdų senelis aplenkė praėjusiais metais. Esą Krakiuose yra ir prasčiau už Einikius gyvenančių šeimų.
„Apie tai nepagalvojom. Gal ir reiktų kažką sumąstyti. Bet, ko gero, nieko nebesugalvosime“, – garsiai svarstė seniūnas, priminus apie tūkstantmečio vaiką.

ŠEIMA
GUOSTIS NELINKUSI
Einikiai su šešiais vaikais ir Jolantos broliu glaudžiasi seno namo ankštame dviejų kambarių bute. Mažajam sūnui treji metukai, vyriausiajam – dvidešimt. Eilėje butui gauti įrašyta šeima tikisi kada nors atšvęsti įkurtuves.
Sutuoktiniai nelinkę viešai dalintis savo bėdomis, sako apsipratę su nepatogumais.
Anot Jolantos, svarbiausia, kad visi sveiki būtų ir vyras darbo turėtų.
Būna, kad šeimai pinigėlių pritrūksta ir tenka skolintis. Ir kompiuterį teko kreditan pirkti.
„Ne dėl pramogos, žaidimų prireikė tokio pirkinio. Vyresniesiems dėl mokslų reikia ir kompiuterio, ir interneto“, – paaiškina mama.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Tūkstantmečio vaiko statusas Indrutės gyvenimo nepakeitė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto