Turnyre – atkaklios kovos

„Ventos“ vidurinės mokyklos sporto salėje vyko krepšinio trys prieš tris turnyras „Mažeikių vasara 2005“. Moksleiviai varžėsis keturiose amžiaus grupėse.
PRITRAUKĖ DAUGELĮ
Pasak vieno iš turnyro organizatorių, Sporto mokyklos direktoriaus Algirdo Pocevičiaus, lėšų turnyrui surengti skyrė Savivaldybė pagal vaikų užimtumo programą.
„Norėdami padaryti šį turnyrą įdomesnį ir prieinamesnį, jo nuostatuose nurodėme, kad komandai gali atstovauti ne daugiau kaip du Sporto mokykloje krepšinio treniruotes lankantys vaikinai. Taip siekėme, kad į turnyrą įsitrauktų ir tie, mieste vasarojantys paaugliai, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių negali nuolat lankyti treniruočių. Panašaus principo laikėmės ir prieš tai organizuodami tarpgatvinį krepšinio turnyrą: iš penketo krepšininkų tik trys galėjo būti Sporto mokyklos auklėtiniai“, – sakė A. Pocevičius.
Anot direktoriaus, jaunimo aktyvumas parodė, kad pasirinkta teisinga kryptis: krepšinio turnyre mažeikiškiai bei kitų rajono gyvenviečių atstovai labai noriai dalyvavo. Todėl tokius turnyrus, ne tik krepšinio, bet ir futbolo, planuojama organizuoti ir rudenį.

LĖMĖ TAISYKLĖS
Pačioje jauniausioje, dvylikos metų ir jaunesnių, grupėje, varžėsi keturios komandos. Nugalėtojais tapo „Arbūzų“ komanda. Ji lemiamoje kovoje rezultatu 6:4 įveikė „Grybus“. Tarp 13–14 metų amžiaus krepšininkų (rungtyniavo penkios komandos) pergalę iškovojo „Šlapdribos“. Jie antroje vietoje likusius Sedos sportininkus įveikė rezultatu 15:13. Nugalėtojų komandoje žaidė Gytis Šliažas, Tomas Repšas ir Nerijus Vainutis.
Labai atkakli kova virė 15–16 metų amžiaus grupėje: visos trys komandos iškovojo po vieną pergalę. Net ir skaičiuojant įmestų ir praleistų taškų skirtumą, dviejų komandų jis buvo vienodas. Pirmąją vietą „N-14“ komandai, kurioje žaidė Dovydas Bernotas, Artūras Liegaudas, Mindaugas Galminas ir Tadas Saltonas, lėmė iškovota pergalė prieš antroje vietoje likusius „Tankistų“ krepšininkus rezultatu 12:8. Trečioji vieta teko krepšinio entuziastams iš Viekšnių.
Daugiausia, net šešios, komandos susirinko vyriausioje, 17–18 metų amžiaus grupėje. Čia vienodo pajėgumo buvo dvi ekipos, kurios iškovojo keturias pergales, o tarpusavio rungtynes sužaidė lygosiomis 12:12. Pirmąją vietą lėmė gatvės krepšinio taisyklės: jeigu komandos pasiekia lygiąsias, nugalėtoja skelbiama ta ekipa, kuri rungtynes pradėjo gindamasi. Burtai lėmė, kad gynėsi „Klimo ir Co“ komanda, kurioje žaidė Tadas Klimas, Simas Petkevičius ir Edvinas Bigaila. „Kasiakų“ komandai, kurioje svarbiausias žaidėjas buvo Sporto mokyklos ugdytinis Giedrius Žadvydas, liko antroje vietoje.