Tyrimas patvirtino: „Eglutės“ ugdytiniai sirgo salmonelioze

Sveikatos priežiūros specialistai pataria: norint išvengti salmoneliozės, reikia kuo dažniau plautis rankas ir valgyti tinkamai paruoštą maistą. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pirmosiomis šių metų dienomis Mažeikių lopšelis-darželis „Eglutė“ buvo uždarytas ir nepriėmė vaikų, nes trys ugdytiniai susirgo salmonelioze. Keturi darbuotojai buvo išaiškinti kaip šios ligos užkrato nešiotojai.
Atlikus išsamesnius tyrimus, salmoneliozės užkrato vaikų lopšelio-darželio patalpose nerasta,  virtuvėje neaptikta jokių pažeidimų. Tad lieka tik spėlioti, kas nuo ko užsikrėtė: darželinukai – nuo darbuotojų, ar darbuotojai – nuo darželinukų.

Vos tik prakalbus apie galimą salmoneliozės protrūkį, nelaukiant tyrimų rezultatų, lopšelyje-darželyje „Eglutė“ buvo atlikta dezinfekcija.
Šį pirmadienį darželis jau dirbo. „Eglutės“ direktoriaus pareigas laikinai einanti Margarita Jasinskienė „Santarvei“ sakė, kad į ugdymo įstaigą atėjo per 130 darželinukų iš 200.
Ji patvirtino, kad įstaiga atnaujino darbą, gavusi žodinį leidimą iš Vaidoto Sungailos, laikinai einančio Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pareigas.
Dezinfekcija buvo įvykdyta, o užkrato ugdymo įstaigoje nebuvo rasta.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto