Ugniagesiai gelbėtojai primena: ugnis baudžia skaudžiai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pasibaigus vasarai, ugniagesiai gelbėtojai įspėja gyventojus: būtina pradėti ruoštis artėjančiam šildymo sezonui.

Ragina pasirūpinti būstų saugumu

Kol dar nesubjuro orai, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų iš anksto pasirūpinti savo būsto saugumu: susiremontuoti krosnis, išvalyti ir palėpėse nubalinti dūmtraukius, susitvarkyti elektros instaliaciją, įsirengti dūmų jutiklius.
Visus metus vyksta priešgaisrinė prevencinė akcija „Gyvenkime saugiai“, kurios metu ugniagesiai gelbėtojai tikrina būstų priešgaisrinę būklę. Šiais metais mažeikiškiai ugniagesiai gelbėtojai yra numatę patikrinti 1 250 būstų, jau patikrinta daugiau kaip tūkstantis.
„Tvarkingais pripažinta apie 70 proc. būstų. Pagrindinės problemos, kurias patariame išspręsti prieš šildymo sezoną: kuras laikomas arčiau kaip metras nuo šildymo sistemos, malkos džiovinamos šalia krosnies ir užfiksuoti ne keli atvejai, kai krosnys kūrenamos atidarytomis durelėmis. Visoje šalyje dar tik trisdešimt procentų būstų yra įrengti dūmų detektoriai, mūsų rajone šis skaičius didesnis – detektorių yra apie pusėje aplankytų būstų“, – sakė Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistas Ričardas Kiškėnas.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto