Ugniagesiai malšino smulkius incidentus

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nepagrįstas iškvietimas ir virtuvėje svylantis maistas – dėl tokių iškvietimų šią savaitę į miestą vyko Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ekipažai.

Degančią keptuvę užgesino patys

Pirmadienio vakarą į Bendrąjį pagalbos centrą paskambino susirūpinę sodų bendrijos „Raselė“ gyventojai – jie pareigūnus informavo, kad dega šioje bendrijoje stūksantis negyvenamas pastatas.
Į sodus nuvykus dviem ugniagesių ekipažams, paaiškėjo, kad gyventojų nuogąstavimai buvo nepagrįsti – gretimame name gyvenantys žmonės kurui naudojo kažkokią daug dūmų sukeliančią medžiagą, tai ir sukėlė žmonių įtarimus apie gaisrą.
Tai jau ne pirmas kartas, kai dėl panašios priežasties pareigūnai vyksta į šią sodų bendrijos vietą.

Padėjo medikams

Antradienio vidurdienį susirūpinę žmonės pranešė, kad negali patekti į vieną Naftininkų gatvės 68-ojo namo butą, kuriame, kaip įtarė, gali būti sergantis vyras. Pareigūnai į patalpas pateko per balkoną ir įleido į butą medikus.
Ugniagesiai padėjo medikams nugabenti 56-erių metų vyrą į Mažeikių ligoninės priėmimo skyrių.
Trečiadienio vakarą, pastebėję iš kaimyninio buto Sodų gatvės vienuoliktajame name besismelkiančius dūmus, kaimynai iškvietė ugniagesius.
Kol šie atvyko, incidentas buvo likviduotas – degančią keptuvę šeimininkai užgesino patys.

Nepagrįstų iškvietimų netrūksta

Per šiuos metus mažeikiškiai ugniagesiai gelbėtojai iš viso atliko 587 įvairaus pobūdžio darbus, kai kuriais atvejais jie buvo kviečiami be didesnio reikalo – 32 incidentai likviduoti pačių gyventojų iki atvykstant ugniagesiams, registruotas 31 melagingas iškvietimas, net 74 išvykos pripažintos nepagrįstomis.
Per šiuos metus ugniagesiai gelbėtojai gesino 269 gaisrus, kuriuose žmonių aukų nebuvo, išgelbėti devyni žmonės. Per metus degė 27 gyvenamieji, 25 ūkiniai bei du gamybinės paskirties pastatai, sudegė 17 transporto priemonių. Daugiausia ugnis siaubė atviras teritorijas (144), pievas (87) ir šešis kartus – miškus.
Per metus pareigūnai atliko pusantro šimto gelbėjimo darbų, iš jų 54 kartus padėjo kitoms specialiosioms tarnyboms, 45 kartus vyko gyventojams padėti buityje, 21 kartą budėjo sprogmenų radimo vietose bei penkiolika kartų dirbo likviduojant transporto avarijų padarinius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto