Ugniagesiams – neramus savaitgalis

Nors gaisras Plėnakiuose gesintas net aštuonias valandas, ūkinio pastato išgelbėti nepavyko. Nuotrauka iš PGT archyvo

Savaitgalį daugiausiai įvairių incidentų ugniagesiai gelbėtojai mūsų rajone užregistravo penktadienį ir šeštadienį.

Gesino ražienas

Penktadienį ketvirtą valandą ryto grįžę iš gaisro Plėnakiuose, kur ugnis sunaikino didžiulį ūkinį pastatą su jame buvusiu turtu (apie jį rašėme praėjusią savaitę), ugniagesiai gelbėtojai galėjo atsipūsti ir kitą iškvietimą gavo tik apie pusę trijų dienos – buvo pranešta, kad prie Bugenių, važiuojant naftos perdirbimo gamyklos link, dega laukas.
Atvykę į nurodytą vietą ugniagesiai pėmėsi gesinti trijų hektarų plote degusią nupjautą ražieną. Gaisrą pavyko sutramdyti per valandą.
Šeštadienio rytą pareigūnams buvo pranešta, kad Sedos gatvėje dega pastatas, tačiau šį kartą nerimas buvo perdėtas – prie pastato degė sukrautas laužas.
Prieš vidurdienį ekipažams  vėl teko skubėti gesinti žolės ir šieno prie Daubarių piliakalnio – čia išdegė apie dvidešimt arų žolės, sudegė keturios kupetos šieno.

Dažniausiai dega namai

Iki sekmadienio mažeikiškiai ugniagesiai gelbėtojai užgesino 148 gaisrus, kurių metu degė 31 gyvenamasis namas, 13 ūkinių pastatų bei dešimt transporto priemonių. 60 kartų ugnis siautėjo atvirose teritorijose (pernai per tą patį laikotarpį tokių gaisrų buvo 70-čia daugiau).
Per šiuos metus ugnyje žuvo vienas žmogus, traumuoti – du, išgelbėti – taip pat du gyventojai.
Per šiuos metus pareigūnai atliko 95 gelbėjimo darbus, iš kurių gyventojams buityje padėta 40 kartų, 29 kartus padėta medikams ir policijai, atlikta 14 darbų avarijų vietose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto