Ugnis kėsinosi į ūkinius pastatus

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Praėjusio šeštadienio budėjimą Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) pamaina atsimins ilgam – per parą jiems teko gesinti tris gaisrus, degė du ūkiniai pastatai.

Gaisrai – vienas po kito

Pirmasis pranešimas šeštadienį, apie pusę aštuonių vakaro, ugniagesius gelbėtojus pasiekė iš Gamyklos gatvės 15-ojo namo – gyventojai pranešė, kad šalia namo dega konteineris, kuriame laikomos popieriaus atliekos. Atvykę ugniagesiai gelbėtojai incidentą, kurio metu apdegė tik popierius, buvęs metaliniame konteineryje, likvidavo per keliolika minučių.
Tuoj po to ekipažui teko skubiai vykti į kitą miesto pakraštį – skubios pagalbos telefonu 112 pranešta, kad Mažeikiuose, Šiaurės gatvėje, dega ūkinis pastatas.
Tuo, kad pranešimas – ne melagingas, ugniagesiai galėjo įsitikinti dar Laisvės gatvėje, kurią pasiekus matėsi gaisro pašvaistės.
Į gaisravietę atskubėję du Mažeikių PGT ekipažai ir Balėnų ugniagesių komanda stojo į kovą su ugnimi – atvira liepsna siautė mūrinio ūkinio pastato viduje esančiuose dviejuose kambariuose ir prie pastato priblokuotoje malkinėje.
Gaisras buvo likviduotas per pusantros valandos. Apdegė ir aprūko patalpos, joje buvęs šienas, namų apyvokos daiktai, padangos, apdegė malkinės pastatas bei čia buvusios malkos.

Ugnis įsisiautėjo Židikuose

Po gaisro ugniagesiams grįžus į tarnybą ir paruošus techniką naujiems išvažiavimams, jų ilgai laukti neteko – prieš trečią valandą nakties buvo pranešta, kad Židikuose, Lūšės gatvėje, dega ūkinis pastatas.
Kai vietos ugniagesių ekipažas atvyko į gaisravietę, dalis ūkinio pastato stogo jau buvo apimta liepsnos, į pagalbą židikiškiams skubėjo kolegos iš Mažeikių ir Ylakių.
Gaisro gesinimas užtruko beveik iki šeštos valandos ryto – pastatas buvo didžiulis, prie jo priblokuotos dvi medinės malkinės.
Gaisro metu nudegė ir nuardyta didelė stogo dangos dalis, sudegė nemažas kiekis ant perdengimo sukrautų lentų ir šieno, namų apyvokos daiktai, apatinė pastato dalis sulieta vandeniu.
Laimė, kad ugnies plitimas stogu buvo sustabdytas ir pavyko apsaugoti malkines su jose buvusiomis malkomis.
Kodėl gaisrai kilo ūkiniuose pastatuose, šiuo metu tiria Mažeikių PGT pareigūnai.
Šiais metais Mažeikių rajone ugniagesiai gelbėtojai gesino 22 gaisrus (pernai – 12). Trylika incidentų kilo gyvenamajame sektoriuje, tris kartus degė ūkiniai pastatai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto