Ūkininkams dėl sausros padarinių skiriama papildomai gazolio

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad šiais metais daliai ūkininkų, atsižvelgiant į jų vykdomą žemės ūkio veiklą, skiriamas papildomas lengvatiniu akcizų tarifu apmokestinamo žymėto gazolio kiekis. Jų galės įsigyti apie 8 tūkstančius Telšių apskrities, tarp jų apie pustrečio tūkstančio mūsų rajono, ūkininkų.

Valstybinės mokesčių inspekcijos Akcizų administravimo departamento Aptarnavimo skyriaus vedėjas Irmantas Gudas informavo, kad gazolio papildomai skiriama Vyriausybės nutarimu, atsižvelgiant į pernai šalyje dėl sausros skelbtą ekstremalią situaciją. Dėl ekstremalaus kritulių kiekio sąlygos šių produktų gamybai pernai buvo nepalankios, tai lėmė didesnį degalų poreikį.
Praėjusiųjų metų birželio mėnesį Mažeikių rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos bei Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje buvo nutarta ir mūsų rajone dėl sausros ir kilusių padarinių paskelbti ekstremalią situaciją.
„Pasėliai prastai sudygę, prognozuojamas prastas derlius, dėl išdegusių ganyklų mažėja pieno žaliavos kiekiai, susiduriama su kitomis problemomis. Be to, tai padės apsisaugoti nuo galimų sankcijų už neįvykdytus įsipareigojimus“, – konstatuota priimant tokį sprendimą.

Plačiau – „Santarvė“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto