Ūkininkų prognozės – pesimistinės

Ūkininkai šiemet skaičiuoja kur kas didesnes sėjos išlaidas – vien trąšos brango 4–5 kartus. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Ūkininkai neprisimena, kada yra buvę tokie sunkūs, nenuspėjami metai. Ne visi įperka keturis ar penkis kartus pabrangusių trąšų. Sąnaudas didina pabrangęs dyzelinas, žemės ūkio technikos atsarginės detalės, visos kitos žaliavos. Vienintelė ūkininkų viltis, kad dar labiau didės ir grūdų supirkimo kainos ir jos padengs išaugusias išlaidas.
Tačiau lazda turi du galus: prognozuojama, kad dar labiau kils jau ir dabar padidėjusi duonos bei jos gaminių kaina, pasigirsta kalbų ir apie maisto stygių.

Sėja artėja į pabaigą

Javų sėja rajone jau eina į pabaigą, kai kurie ūkininkai rizikuoja ir sodinti bulves, sėja daržoves.
Lietuvos ūkininkų sąjungos Mažeikių skyriaus pirmininkas Andriejus Virkutis, su „Santarve“ kalbėdamas apie svarbiausią pavasario darbymetį, pasidžiaugė palankiais darbams orais. Nors pavasaris ir buvo šaltokas, dauguma ūkininkų į laukus išėjo kaip ir įprastai – apie balandžio 20 d.
„Prognozavo lietų, tai bijojome, kad jis sustabdys darbus. Dabar jau verkiant reikia lietaus, tačiau jis  mūsų rajoną aplenkė“, –  komentavo ūkininkas.

Nesulaukia lietaus

Apie lietaus stygių, kaip šiuo metu žemdirbiams aktualiausią problemą, kalbėjo ir kiti „Santarvės“ pašnekovai.
Pirmiausia, pasėti javai jau dygsta, tačiau be lietaus jie ima prastėti, džiūsta ir žieminių rapsų pasėliai. Augalai, nors ir patręšti, tačiau be reikalingos drėgmės neįsisavina maisto medžiagų. 

„Grūdai pasėti į dulkes. Ūkininkai nuolat stebi orų prognozes, tačiau gegužės mėnesį, kai drėgmė reikalingiausia, lietaus daug nežadama. Gal sudėsime į žemę viską, trąšas brangiausias, o negausime vandens“, – samprotavo žemės ūkį kuruojantis Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Eimantas Salatka. 
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Ūkininkų prognozės – pesimistinės”

  1. kokios prognozės mūsų miesto politikams, valstybės tarnautojams? parašė:

    Mažeikių politikams bei valstybės tarnautojams juoda dėmė. Ją išryškino STT pareigūnai .Dėkojame jiems už tarnybą. Kiek dar išskirtinių sąlygų yra sudarę Mažeikių politikai ir valstybės tarnautojai korumpuotiems verslinykams? ,,Finansuojamo projekto „Švietimo paslaugų kokybės gerinimas Mažeikių rajono savivaldybėje“, kurio vertė 405 904,19 Eur (335 458 Eur be PVM), vertės be PVM, t. y. ne mažiau nei 33 000 Eur kyšis. Tikrai? Tokie pinigai už konsultacijas? Kiek dar tokių projektų??? Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/stambiu-kysiu-emimo-byloje-kaltinama-mazeikiu-valdininke-grazinama-i-darba-56-1640142?

  2. nieko naujo mūsų fronte parašė:

    jiems niekada, niekada nebuvo gerai .kaip ir pajūrio verslinykams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto