Ūkininkų teigimu, užauginti grūdus buvo lengviau negu juos parduoti

Rajono ūkininkams šiemet tenka sutvarkyti apie 44 tūkstančius hektarų javų. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Žemės ūkio skyriaus duomenimis, rajono laukuose likęs dar ketvirtadalis javų derliaus. Lietus ne tik buvo pristabdęs pjūtį, bet ir gerokai apgadino grūdų kokybę: kviečiai tinka tik pašarui, supirkėjai kratosi tokio derliaus.
Ūkininkų teigimu, nors derliaus kiekybiniai rodikliai ir neblogi, tačiau nemažai pajamų žemdirbiai praras dėl jo prastos kokybės.

Kviečiai – jau pašariniai

Rajono ūkininkams šiemet tenka sutvarkyti 24 tūkstančius hektarų žieminių ir 13 tūkstančių hektarų vasarinių javų bei 7 tūkstančius hektarų ankštinių javų derliaus.
Žemės ūkio skyriaus vedėjas Rimantas Gramas teigė, kad statistinių duomenų apie javapjūtės eigą seniai niekas neberenka. Iš bendravimo su ūkininkais bei vizualiai įvertinęs situaciją rajono laukuose, pirmadienio ryte jis spėjo, kad aruoduose jau gali būti atsidūrę apie 70–75 procentai javų derliaus.
„Šių metų derliaus, ypač žiemkenčių, kiekybiniai rodikliai nebūtų prasti. Kai kur kviečių iš hektaro byrėjo po aštuonias – devynias tonas, vidurkis gali sekti po penkias ar šešias tonas. Tačiau po lietingų orų labai suprastėjo grūdų kokybė. Jeigu iš pradžių kuliami kviečiai atitiko pirmos – antros klasės reikalavimus, prasidėjus lietingiems orams, jie tapo pašariniais“, – situaciją komentavo  pašnekovas.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

One Reply to “Ūkininkų teigimu, užauginti grūdus buvo lengviau negu juos parduoti”

  1. Leonas parašė:

    Aš tai kokį 10 tonų kviečių nuvežiau į pamiškę ir iškračiaiu šernams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto