Ūkininkus gąsdina neįprastai šilti orai

Prapliupus lietui, kai kuriose Mažeikių rajono vietose apsemti pasėliai, čia gali išnykti žiemkenčiai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Žemdirbiai spėja, kad rudenį primenanti žiema gali ne jų naudai pakoreguoti ne tik derlių, bet ir pajamas.

Augalams laikas ilsėtis

Ūkininkai pastebi, kad dėl šiltų orų jau ima vegetuoti anksčiau sėti žieminiai kviečiai, rapsai, net piktžolės.
„Idealiausia būtųbuvę, jei laiku būtų pašalę, užsnigę ir augalai dabar ilsėtųsi“, – „Santarvei“ teigė Žemės ūkio skyriaus vedėjas Rimantas Gramas, ir pats auginantis javus.
Vedėjas pasakojo jau pastebėjęs, kad kai kur pasėlių spalva ėmė keistis, o tai byloja, jog pradeda trūkti maisto medžiagų. Esant šiltam ir drėgnam orui suvešėjo piktžolės, o jos taip pat eikvoja maisto medžiagas.
Nusilpusius pasėlius pavasarį gali tekti papildomai tręšti mikroelementais ir kitomis trąšomis, dėl to padidės išlaidos, savikaina.

Pasėliai vietomis apsemti

Ūkininkai baiminasi, kad nepasikartotų praėjusios žiemos bėdos. Žemės ūkio skyriaus vedėjo R. Gramo duomenimis, pavasarį reikėjo atsėti apie 70 proc. kvietrugių, 50–60 proc. kviečių, išnyko beveik visas žieminis rapsas.
Ūkininkų sąjungos Mažeikių skyriaus pirmininkas Andriejus Virkutis pastebėjo, kad labiausiai nerimauja ūkininkai, anksti pasėję žieminius pasėlius. Tie, kurie sėjo vėliau – išlošė.
„Aišku, sunku nuspėti, kaip geriausiai elgtis, gamta neprognozuojama“, – teigė ūkininkas, po praėjusios nepalankios žiemos likęs be žieminių rapsų.
A. Virkutis kol kas situacijos nedramatizuoja, tačiau, anot jo, jei tokie orai tęsis ilgai, nuostolių sunku bus išvengti. Nes prapliupus lietui, vietomis pasėliai apsemti, augalai ten gali išnykti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto