Ukrainą pasieks mažeikiškių humanitarinė parama

Nuotr. iš Savivaldybės administracijos archyvo

Penktadienį vyko neeilinis Savivaldybės tarybos posėdis, kuris sušauktas dėl humanitarinės pagalbos Ukrainai. Politikai, reaguodami į partnerio – Sumų miesto mero prašymą, sutiko iš savivaldybės biudžeto tokiai pagalbai skirti 20 tūkst. eurų.

Vyko paramos rinkimo akcija

Atsižvelgiant į Sumų mero pateiktą reikalingiausios paramos sąrašą, visą savaitę vyko Savivaldybės organizuota jos rinkimo akcija. Į ją įsijungė eiliniai gyventojai, organizacijos, verslininkai, savanoriai.

Ukrainiečius pasieks mažeikiškių sunešti kūdikiams skirti daiktai, išgyvenimo ir kt. priemonės. Už suaukotus pinigus bus nupirkta medikamentų – jų buvo prašoma labiausiai.
Memorandumas dėl draugiškų santykių ir bendradarbiavimo tarp Sumų ir Mažeikių užmezgimo pasirašytas 2019 m. rugsėjo mėnesį.

Pagalba karo pabėgėliams

Tęsiantis karui Ukrainoje, vis daugiau nuo agresijos bėgančių šios šalies gyventojų ieško saugaus prieglobsčio ir mūsų rajone.

Savivaldybės duomenimis, Mažeikių rajone jau apsigyveno beveik pusantro šimto Ukrainos piliečių, daugiau kaip pusė jų – vaikai.
Savivaldybei kasdien tenka spręsti jų apgyvendinimo, maitinimo, vaikų ugdymo, sveikatos priežiūros, materialinės paramos suteikimo ir kt. klausimus.

Savivaldybės taryba sutiko leisti Savivaldybės administracijai iš savivaldybės biudžeto asignavimų iki 100 tūkst. eurų naudoti pabėgėlių iš Ukrainos priėmimo reikmėms – maistui, transportavimui, buities prekėms, apgyvendinimui ir kt.
Organizuoti humanitarinės pagalbos Sumų miestui teikimą ir pabėgėlių iš Ukrainos priėmimą politikai įpareigojo Savivaldybės administracijos direktorių.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto