Ukrainoje lankėsi ir mažeikiškis ūkininkas

Mažeikiškis ūkininkas Andriejus Virkutis. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Visą savaitę Lietuvos ūkininkų sąjungos delegacija viešėjo Ukrainoje. 35 žmonių grupėje buvo ir mažeikiškis ūkininkas Andriejus Virkutis.

Ukrainiečius domina lietuvių patirtis

Lietuvos ūkininkų sąjunga drauge su Ukrainos žemdirbių asociacija įgyvendina projektą „Ukrainos žemdirbių savivalda ir Lietuvos narystės Europos Sąjungoje įtaka šalies žemės ūkiui“. Ne viena ukrainiečių delegacija yra lankiusis mūsų šalyje ir domėjusis žemės ūkiu.
Ūkininkų sąjungos Mažeikių skyriaus pirmininkas A. Virkutis pastebėjo, kad ukrainiečius labai domino lietuvių patirtis. Ypač daug  Lietuvos delegacijos atstovų jie klausinėjo apie tai, kokia naudą ūkininkams davė narystė Europos Sąjungoje.

Lietuviai toliau pažengę

Lietuvos delegacija, savaitę viešėjusi Ukrainoje, turėjo puikią galimybę iš arčiau susipažinti su tos šalies žemės ūkiu, buvo aplankytas ne vienas fermeris.
A. Virkutis prisipažino, kad pasijutęs tarsi sugrįžęs penkiolika metų atgal. Nors derlingumas ten panašus kaip ir Lietuvoje, tačiau sąnaudos kur kas didesnės, nes parama „tik grašiai“.
„Javų masyvai ten dideli, siekiantys po šimtą hektarų. Gaila buvo ūkininkų. Tokiame plote kruta vos viena „Niva“, – pastebėjimais dalijosi mažeikiškis.
Mūsų šalies ūkiai kur kas modernesni: taikomos aukštesnio lygio technologijos, naudojama šiuolaikiška technika, ūkininkai gauna tiek nacionalinę, tiek europinę paramą.
A. Virkučio teigimu, jeigu Ukrainoje apsilankytų viskuo nepatenkinti Lietuvos ūkininkai, galbūt jų neigiamas požiūris pasikeistų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto