Ukriniškiai minėjo Muziejų metus

Gedeminas Januška rodo senovinių monetų kolekciją. Ingridos DAUKONTIENĖS nuotr.

Viešosios bibliotekos Ukrinų filiale vyko renginys, skirtas 2012-iesiems – Muziejų metams Lietuvoje paminėti. Čia surengtoje parodoje eksponuojami seni leidiniai, jau antikvariniais tapę daiktai.

Parodą dovanojo verslininkas

Atėjusieji į renginį bibliotekoje ukriniškiai pasijuto lyg atsidūrę XX a. pradžios autentiškoje aplinkoje: čia jų laukė antikvarinis stalelis su kėde, to laikotarpio daiktai, spaudiniai.
Bibliotekos vedėja Valda Muravjovienė sakė, kad iki gruodžio 4 dienos eksponuojama paroda visiems apsilankiusiems suteiks galimybę pavartyti lietuviškos spaudos leidinius, pasirodžiusius 1859, 1902, 1919, 1930-1940 metais: laikraščius, žurnalus, senovines knygas. Smalsiausieji turės progą padirbėti su spausdinimo mašinėle, parašyti plunksnakočiu, pasigrožėti senoviniu telefonu ir gramofonu.
Tokią galimybę suteikė ukriniškis verslininkas, fotomenininkas Gedeminas Januška.

Pristatė muziejų veiklą

Paroda skirta Muziejų metams paminėti. Ingridos DAUKONTIENĖS nuotr.

Renginio metu bibliotekininkė V. Muravjovienė kalbėjo apie muziejų svarbą ir reikšmę visuomenei, juose rengiamas įvairias edukacines programas, kurių metu patraukliais ir netradiciniais būdais supažindinama su istorijos įvykiais bei reiškiniais, meno pasauliu, tradicijomis, praeities žmonių buitimi.
Taip pat vakaro dalyviai susipažino su virtualių parodų sistema, kurios tikslas – plačiajai visuomenei pristatyti Lietuvos muziejuose sukauptas vertingas kolekcijas.

Muzika – iš gramofono

G. Januška į biblioteką atnešė XIX a. pagamintą fotoaparatą, to laikotarpio lempą, laikrodį ir kitų daiktų. Svečias papasakojo apie savo žavėjimąsi antikvariniais daiktais, parodė senovinių pinigų, atvirukų kolekcijas, pademonstravo, kaip buvo fotografuojama su senoviniu fotoaparatu, o vasarą pakvietė atvykti į baigiamą įrengti autentišką klėtelę jo sodyboje.
Visi susirinkusieji bandė spausdinti spausdinimo mašinėle, susidomėję skaitė laikraščius, kuriuose gvildenamos problemos nesiskiria nuo šių laikų.
Renginys užbaigtas klausantis senų, vinilinėse plokštelėse įrašytų melodijų per gramofoną.

Visi susirinkusieji bandė spausdinti spausdinimo mašinėle. Ingridos DAUKONTIENĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto