Ukriniškiai pagerbė Marcelijų Martinaitį

Ukriniškiai poetą prisiminė jaukioje aplinkoje. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Ukrinų filialo bibliotekoje pagerbtas, prisimintas amžinybėn išėjęs poetas, eseistas ir vertėjas Marcelijus Martinaitis. Prisimintas poeto gyvenimas, kūryba, ukriniškiai skaitė jo eiles.

Priminė poeto gyvenimą

Popietė prasidėjo dabar simboliškai skambančiu eilėraščiu iš poeto knygos „Pareisiu su paukščiais“. Bibliotekininkė Valda Muravjovienė susirinkusiuosius trumpai supažindino su M. Martinaičio gyvenimu ir kūryba. Skambant populiariai pagal M. Martinaičio eiles sukurtai dainai „Tu numegzk man, mama, kelią“ kompiuterio ekrane buvo rodomi vaizdai iš poeto gyvenimo.
Jo eilėraščius iš poezijos rinkinių „Tie patys žodžiai“, „Pareisiu su paukščiais“ skaitė bibliotekos savanorė Kristina Čiutienė.

Širdyje liks amžinai

Žemaitijoje gimęs M. Martinaitis savo kūryba itin artimas kaimo žmogui.
„Kukučio baladės“ – populiariausias M. Martinaičio kūrinys, o Kukutis – vienas populiariausių, mūsų mėgstamiausių personažų. Savo gyvenimu, mintimis, žemaitiška pasaulėjauta jis įprasmina amžiną žemdirbio dvasią“, – kalbėjo V. Muravjovienė.
Susirinkusieji su malonumu klausėsi Vytauto Kernagio atliekamų dainų apie Kukutį įrašų. Pagal jo eiles sukurtas dainas buvo girdėję ir neskaičiusieji poezijos – jo kūryba pasiekdavo visus žmones. Renginio pabaigoje bibliotekininkė perskaitė eilėraštį apie laiko tėkmės ir būties dėsnių suvokimą iš rinkinio „Tie patys žodžiai“.
M. Martinaitis, kaip Maironis, Bernardas Brazdžionis, Justinas Marcinkevičius, savo kūryba, nuveiktais darbais liks amžinas ukriniškių širdyse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto