Ukriniškiai susitiko su istoriku Alfredu Bumblausku

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Ketvirtadienį Ukrinų kultūros namuose įvyko Savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo vykdomo projekto „Patriotiškumas – vertybė” trijų dalių renginys.

Pirmojo renginio metu vykdyta tarpmokyklinė viktorina „Reikšmingiausios Lietuvos istorijos datos“, kurioje dalyvavo Renavo, Žemalės, Ukrinų pagrindinių mokyklų 5–10 klasių mokinių komandos.
Mokiniai pademonstravo puikias istorines žinias, parodė savo išmanumą, sumanumą ir kūrybingumą. Viktorina yra viktorina, tad komisijai teko nuspręsti, kieno pasirodymas joje buvo geriausias – tokiais tapo šeimininkai – ukriniškiai.
Antrojoje renginio dalyje įvyko moksleivių susitikimas su Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto profesoriumi Alfredu Bumblausku. Svečias savo pasakojimą pavadino „Per Ukrainą ir Kanadą – į Ukrinus“ ir vaizdingai pasakojo apie paskutines keliones, dalijosi svečiose šalyse patirtais įspūdžiais, palietė įdomiausius Lietuvos istorijos faktus.
A. Bumblauskas susitiko ir su suaugusiaisiais – Lietuvos istorija besidominčiais ukriniškiais bei mažeikiškiais.
Istorikas šio susitikimo metu išsakė savo mintis apie Vasario 16-osios, Liepos 6-osios bei Kovo 11-osios reikšmę Lietuvai, atsakė į susirinkusiųjų klausimus.

One Reply to “Ukriniškiai susitiko su istoriku Alfredu Bumblausku”

  1. Jurgita (Ukrinų ateitininkai) parašė:

    Be galo esame dėkingi renginio organizatorei Ukrinų vyr. bibliotekininkei Valdai Muravjovienei, šakninei ukriniškei, už begalinį atsidavimą darbui ir troškimą Gimtinės meilę perduoti jaunajai kartai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto