Ukrinų biblioteka ir bendruomenė pelnė pripažinimą

Apdovanojimą pelnė dešimties ukriniškių komanda. Organizatorių archyvo nuotr.

Vilniuje vykusiame renginyje „Moderniai visuomenei – naujoviška biblioteka“ apdovanotos 29 šalies bibliotekos, tarp jų – ir Mažeikių viešosios bibliotekos Ukrinų filialas.
Ukriniškai nugalėjo „Bendruomeniškiausios bibliotekos“ nominacijoje.

Įvertino už sukurtą filmą

Šis renginys buvo 2008 metais startavusio projekto „Bibliotekos pažangai“ vienas iš baigiamųjų renginių.
Į sostinę susirinko beveik 1300 bibliotekų darbuotojų, kuriuos sveikino kultūros ministras Arūnas Gelūnas. Organizatoriai apdovanojo didžiausią pažangą pernai pasiekusias Lietuvos viešąsias bibliotekas.
„Bendruomeniškiausios bibliotekos“ vardą pelniusio Ukrinų filialo vedėja Valda Muravjovienė „Santarvei“ sakė, jog pagyrų sulaukė po to, kai kartu su vietos bendruomene sukūrė filmuką apie kraštietį Steponą Gailevičių.
Vieno iš akmens skulptūros Lietuvoje pradininko nuopelnus į skaitmeninį pasakojimą sudėjo dešimties žmonių komanda.
„Liaupsių buvo daug, labai džiaugiamės. Visi pelnė padėkos pažymėjimus ir statulėlę,“ – informavo pašnekovė.
Tiesa, bibliotekininkė pridūrė, kad šių apdovanojimų renginyje pasiimti negalėjo, mat reikėjo skubėti į autobusą… Tad apdovanojimo sulaukė paštu.

Dalyvauja ne visi

V. Muravjovienė „Santarvei“ džiaugėsi, jog Ukrinuose yra aktyvių žmonių, kurie imasi bendros veiklos.
Tačiau darbo nemažai ir įvairiuose konkursuose, akcijose dalyvaujantiems bibliotekininkams. Ne visi bibliotekų darbuotojai tuo užsiima. Už šią veiklą atlygis – tik geras žodis.
„Kita vertus, tai susiję su mūsų darbu. Kad ir į internetinę enciklopediją reikėjo dėti straipsnius – juk tai mano darbas parašyti. Kodėl kiti nedalyvauja, nerašo, negaliu pasakyti…“ – svarstė pašnekovė.

Vertino ir ekspertai, ir gyventojai

Be „Bendruomeniškiausios bibliotekos“ šalies kultūros židiniai buvo vertinami ir kitose nominacijose.
„Mokslingiausios“ vardą laimėjo geriausių rezultatų gyventojų skaitmeninio raštingumo mokymų srityje pasiekusios įstaigos.
„Skaitlingiausios“ – tos, kuriose praėjusiais metais lankytojai daugiausiai kartų pasinaudojo viešos interneto prieigos kompiuteriais.
Daugiausia savanorių pritraukusios bibliotekos tapo „Savanoriškiausiomis“, o aktyvius partnerius susiradusios – „Partneriškiausiomis“.
Apdovanotos bibliotekos už sėkmingą atstovavimą, novatoriškus sprendimus, atvertas galimybes, socialinę atsakomybę bei už šiandien kuriamą ateitį.
Nominacijų nugalėtojus rinko ne tik ekspertai, bet ir Lietuvos gyventojai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto