Ukrinuose – susitikimas su Vytautu V. Landsbergiu

Autoriaus nuotr.

Ukrinų pagrindinėje mokykloje su savo jaunaisiais skaitytojais susitiko poetas, rašytojas, daugelio knygų vaikams autorius, dainų kūrėjas ir atlikėjas Vytautas V. Landsbergis.

Mokėsi dainų

Susitikti su savo pamėgtų knygų autoriumi, arklio Dominyko, briedžio Eugenijaus, pelytės Zitos, kiškio Pranciškaus ir daugelio kitų knygų herojų krikštatėviu atvyko vaikai iš Židikų, Renavo, Žemalės, Balėnų ir Ukrinų pagrindinių mokyklų.
Svečias V. V. Landsbergis pirmai pažinčiai vaikus mokė dviejų šmaikščių dainų-greitakalbių, o gabiausiems dovanojo savo kompaktines plokšteles.
Rašytojas pasakojo apie jo vasaromis Anykščiuose organizuojamas vaikų kūrybines stovyklas, kuriose mokomasi rašyti pasakas, kurti filmus.

Demonstravo filmus

Susitikimo dalyviams parodyta jaunimo sukurta ir susukta juosta apie partizanus „Auksinė vasara“,  skambėjo aktoriaus, bardo Aido Giniočio atliekama daina apie mėlynas „vosilkas“. V. V. Landsbergis su vaikais aptarė filmą, papasakojo apie kai kurias jame matytas detales, partizanų gyvenimą.
Susižavėję vaikai žiūrėjo ir dar keletą jaunimo sukurtų vadinamųjų siaubo filmų, bet jie žiūrovams buvo labiau linksmi nei baisūs.
Rašytojas kvietė vaikus atvykti į stovyklą Anykščiuose ir ragino skaityti kuo daugiau knygų, nes jos yra ne tik žinių šaltinis, bet ir labai keičia ir praturtina žmonių dvasinį pasaulį.

Pasakas kūrė savo vaikams

Baigiantis susitikimui svečias V. V. Landsbergis atsakė į vaikų klausimus, kurie daugiausiai buvo susiję su jo kūryba. Dainuoti rašytojas pradėjo vaikystėje, nes augo muzikalioje šeimoje, pasakas kurti paskatino jo paties vaikai, kurių užaugino penketą: vaikai nuolat prašė tėčio pasekti pasakų, tad jis sekdamas improvizuodavo, į jas įpindamas pačių vaikų patirtas situacijas, prasižengimus, ir vaikams tai būdavo geros pamokos.
Svečias sakė jau sukūręs keturias knygas apie arklį Dominyką ir klausė vaikų patarimo, ką jo herojus turėtų veikti toliau – penktojoje knygoje.
Po susitikimo V. V. Landsbergis dalijo savo mažiesiems skaitytojams ir jų mokytojoms autografus.

Džiaugėsi susitikimu

Svečias džiaugėsi susitikimu, linksmais, guviais, aktyviais skaitytojais ir sakė esąs patenkintas tokiais susitikimais, nes vaikai yra Lietuvos ateitis, jis tiki, kad ji bus kitokia negu jo bendraamžių.
„Su vaikais visada smagu bendrauti ir aš būnu patenkintas tokiais susitikimais. Tik tokių vaikų dėka Lietuvos laukia graži ateitis“, – įsitikinęs V. V. Landsbergis.
Susitikimas įvyko pagal Mažeikių viešosios bibliotekos Ukrinų filialo vyresniosios bibliotekininkės Valdos Muravjovienės projektą „Knygas skaitai – daug sužinai“, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros fondas.

Autoriaus nuotr.

Autoriaus nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto