
Prie „Tautiškos giesmės“ giedojimo tradiciškai prisijungė ir Ukrinų kaimo bendruomenės nariai. Tačiau ukriniškiai, Valstybės dieną septintus metus iš eilės minėję prie Lietuvos skulptoriaus, tautodailininko, liaudies menininko Stepono Gailevičiaus koplytstulpio, į himno giedojimo tradiciją įnešė ir savitumo.
Patriotiškumas kaip vertybė
Pasak Mažeikių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos Ukrinų filialo vyresniosios bibliotekininkės Valdos Muravjovienės, šiemet Valstybės dienos minėjimas buvo išskirtinis. Pirmiausia dėl to, kad iš Lietuvos Kultūros tarybos buvo gautas finansavimas vykdyti projektui „Patriotiškumas – vertybė“.
Projekto tikslas – diegti kaimo vaikams tautines vertybes, skatinti Tėvynės meilę, pilietiškumą, iniciatyvumą ir aktyvumą. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu vyks fotografijų konkursas, tarpmokyklinė viktorina, bus minimos valstybinės šventės. Į Ukrinus atvykstant laukiama ir istoriko Alfredo Bumblausko.
Patriotiškumą reikia ugdyti
Minėdamos Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną trys ukriniškių kartos skaitė eiles apie tėvynę ir jos didingą praeitį.
Mažieji ukriniškiai deklamavo Aldonos Ivaškevičiūtės-Blažienės eilėraščius „Mano Lietuva“ ir „Mūs Lietuva tokia mažytė“. Vidurinioji karta susirinkusiuosius į renginį pradžiugino Bernardo Brazdžionio eilėraščiu „Man Lietuva – šešiolikta vasario“. Vyresniosios kartos atstovai skaitė Onos Danutės Skinkytės-Kupčinskienės eilėraštį „Lietuva“ ir Maironio „Kur bėga Šešupė“.
Šios šventės proga dainavo ir renginio dalyvius šokdino Ukrinų saviveiklininkai.
„Patriotais ne gimstama, o tampama. Tą jausmą reikia išsiugdyti. Kad rodytų gerą pavyzdį kitiems kaimo gyventojams, kiekvienos miestelio gatvės ir aplinkinių kaimų atstovai gavo dovanų valstybinę vėliavą ir privalėjo pažadėti, kad ji plevėsuos per visas valstybines šventes“, – kalbėjo V. Muravjovienė.
O ka jie ten paslepe? Kad draudzia KASTI ?Gal ka gera……….?