Ukrinuose vyko ugniagesių pratybos

Paskutinės ugniagesių pratybos vyko tarp metanolio rezervuarų. Nuotrauka iš PGT archyvo

Mažeikiškiai ugniagesiai dalyvavo paskutinėse šiais metais pratybose, kurios buvo surengtos Ukrinuose.

Imituotas metanolio išsiliejimas

Paskutines šiais metais taktines mokomąsias pratybas mažeikiškiai ugniagesiai surengė biokuro gamykloje Ukrinuose – buvo inscenizuota, kad metanolio talpykloje įvyko siurblio gedimas, į aplinką išsiliejo metanolis, kilo gaisras, yra nukentėjusiųjų.
Pirmasis į pratybų vietą atvyko Židikų ugniagesių komandos ekipažas, kuris gesino įsivaizduojamą gaisrą ir gelbėjo „nukentėjusįjį“. Po jų atvykę Sedos ir Mažeikių ugniagesiai gelbėtojai taip pat kibo į darbą – buvo tiesiamos magistralinės linijos, surengta putų ataka, likviduotas metanolio nutekėjimas.
Po pratybų, kaip jau įprasta, ugniagesių gelbėtojų ekipažai susipažino su įmone, apžiūrėjo pavojingas gaisringumo atžvilgiu vietas, vietoje susipažino su objekte esančiais vandens tiekimo šaltiniais.

Pratybos – kiekvienai pamainai

„Kiekvienos tokios pratybos duoda nemažai naudos – ugniagesiai gelbėtojai susipažįsta su objektu, įvykus tikram incidentui, jau yra žinoma, kur pirmiausia reikia telkti didžiausias pajėgas. Ne mažiau šios pratybos svarbios ir įmonės darbuotojams – jie pasitikrina ir atgaivina savo žinias, ką daryti, kai kyla realus gaisras“, – sakė Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas Gintaras Indrulis.
Šiais metais mažeikiškiams ugniagesiams gelbėtojams buvo surengtos keturios kontrolinės pratybos – bendrovės „EU verslas“ degalinėje, „Unilever Lietuva ledų gamyba“ įmonėje, baldus gaminančioje bendrovėje „Lyra Group“ bei UAB „Mažeikių vandenys“ administraciniame pastate.
Pasak viršininko pavaduotojo, stengiamasi, kad per metus kiekviena budinti pamaina dalyvautų bent vienose pratybose, jos vykdomos skirtingas veiklas vystančiose įmonėse ir organizacijose.

One Reply to “Ukrinuose vyko ugniagesių pratybos”

  1. susidomėjęs parašė:

    Ar visad ugniagesiams iš anksto pranešama kur atsitiks nelaimė, kaip tą rytą, kai iš anksto žinodami pakely stovėjo ir laukė skambučio, užmindami mįslę pravažiuojantiems židikiškiams. Juokinga… Sulaukę tikros nelaimės du kilometrus važiuoja dešimt minučių, nes ne taip lengva tokiems pilvotiems. Nepatikėsiu, kad jie išlaiko visus normatyvus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto