Unikalių darbų galerija Viekšniuose gyvuoja 21-erius metus

Sniegina Chriščinavičienė galerijos įkūrėja ir paveikslų autorė. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Paveikslų galerijai „Sniegenos giesmė akmenėliui“ praėjusį penktadienį sukako 21 metai. Ta proga Viekšniuose apsilankė būrelis svečių, kurie prisiminė Snieginos Chriščinavičienės sukurtos ekspozicijos istoriją.
Ilgametė kultūros darbuotoja Birutė Švažienė, kuri 1999 m. pristatė galeriją visuomenei, pasidžiaugė, jog ji gyvuoja ir yra lankoma. Pasak viešnios, tai rodo, kad šios galerijos įsteigimas pasiteisino.

Birutė Švažienė ilgametė kultūros darbuotoja. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Muziejininkė Danutė Končienė kalbėjo: gerai, kad Viekšniuose yra tokia vieta, kur eksponuojami unikalūs darbai, minėjo gražų galerijos bendradarbiavimą su Viekšniuose esančiais muziejais.
Viekšnių seniūnaitis Klemas Inta pastebėjo, kad galerija puošia ir Vytauto gatvę, ir Viekšnius, o viekšniškiai turi ką aplankyti, pamatyti.
Galerijoje yra eksponuojama 260 autorine netradicine technika viekšniškės sukurtų paveikslų. Ekspoziciją papildė bei šventės metu buvo pristatyti kitų kūrėjų įvairiomis progomis S. Chriščinavičienei dovanoti darbai.

Nuotr. iš asmeninio archyvo

„Savo kuriamų ir galerijoje eksponuojamų darbų prasmę įvardyčiau taip: žmonės šiuo metų laiku eina uogauti, grybauti. O ką aš darau? Aš akmeniauju, žvyrauju, smėliauju, moliauju ir nei kiek nesuku sau galvos, kad iš viso šito negaliu išsivirti gardžios uogienės. Aš savo surinktas išsikastas ir kitaip suieškotas žemės gėrybes, suteikdama joms mintį, įamžinu rėmuose. Taip smėlio trupinėlis, mažytis akmenėlis ar žvyro grumstelis tampa žmogaus sielos maitintoju“, – apie idėją, gimusią daugiau nei prieš du dešimtmečius, kalbėjo paveikslų galerijos „Sniegenos giesmė akmenėliui“ įkūrėja ir savininkė S. Chriščinavičienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*