Uodo įkandimas – ne tik erzinantis, bet ir pavojingas: gali grėsti rimti sutrikimai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Vos atšilus orams, žmones pradeda kankinti vieni labiausiai erzinančių vabzdžių – uodai. Iš pirmo žvilgsnio uodo įkandimas, nors ir yra pakankamai nemalonus, gali pasirodyti nekeliantis didelės grėsmės.
BENU vaistinės ekspertė Laura Mockutė įspėja, kad visgi šie kenkėjai gali ne tik sukelti rimtų alerginių reakcijų, bet ir kitų sveikatos sutrikimų.

Uodai gausiausiai veisiasi orui įšilus iki 20–25 laipsnių, daugiau jų galima aptikti drėgnesnėse vietose, prie vandens telkinių, miškingose teritorijose. Šie kraujasiurbiai dažniau taikosi į tuos žmones, kurių organizmai išskiria daugiau šilumos, prakaito bei anglies dvideginio, tad ne kiekvienas po iškylos gamtoje į namus grįš nusėtas niežtinčių įkandimų.
L. Mockutė pasakoja, jog žmonių bei gyvūnų krauju maitinasi uodų patelės, kurioms reikia kraujyje esančių baltymų kiaušinėliams formuoti. Ant odos nutūpęs ir įkandęs uodas savo kūną pripildo aukos kraujo, o atgal įšvirkščia savo seilių baltymų, kurie ir sukelia niežėjimą bei odos patinimą.
„Uodų įkandimai visų pirma išsiskiria erzinančiai niežtinčiu rausvu arba balsvu patinimu, atsirandančiu vos kelios minutės po kontakto su uodu. Vieniems įkandus uodui susidaro tamsios dėmės, panašios į mėlynes, dar kitiems – mažos pūslelės. Vis dėlto, nealergiškiems žmonėms šie simptomai praeina savaime, vos po kelių dienų“, – aiškina vaistininkė.
Ji sako, jog įkandus uodui labai svarbu tinkamai prižiūrėti pažeistą vietą, stengtis nesikasyti, nedraskyti, nes galima lengvai užkrėsti įvairiomis infekcijomis. Rekomenduojama įkandimo vietą patepti specialiais pieštukais ar balzamais, kurie sumažins niežėjimą ir patinimą.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parengta pagal pranešimą žiniasklaidai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto