Upynos sporto klubui – 15

Birželio 22 dieną Upynoje vyko tradicinės, jau 21-ąjį kartą organizuotos, sportinės Joninės. Šiemet jos buvo ypatingos, nes Upynos sporto klubas minėjo 15 metų jubiliejų.

Sportinės Joninės Upynoje yra tikras veiklų maratonas. Šventė prasidėjo dar 7 valandą ryto prie Upynos tvenkinio, kur žvejybos mėgėjai sportinės žūklės rungtyje lygino pagauto laimikio kiekį ir, prižiūrimi varžybų organizatoriaus ir teisėjo Tomo Matučio, varžėsi dėl geriausio žvejo vardo. Vėliau Joninių dalyviai persikėlė į Upynos mokyklos teritoriją, kur susirinkusiuosius pasveikino ir šventę atidarė Upynos seniūnijos seniūnas ir Upynos sporto klubo prezidentas Donatas Želvys. Po simbolinio šventės atidarymo sportininkai žengė į krepšinio aikštelę – čia dviejose amžiaus grupėse savo jėgas išbandyti galėjo tiek krepšininkų karjeras pradedantys jaunuoliai, tiek patyrę veteranai. Po atkaklių varžybų nugalėtojų vardu džiaugėsi „Bizonų“ (veteranų amžiaus grupė) ir Purvėnų (žaidėjų iki 40 m. amžiaus grupė) komandos.

Po krepšinio kovų grįžome prie Upynos tvenkinio – net 16 komandų dalyvavo baidarių varžybose „Upynos Joninių irklas 2024“, kur netrūko ne tik greičio, gerų emocijų, bet ir netikėtų maudynių. Geriausiais plaukikais tapo Mato Norkūno ir Gvido Žeimio duetas.

Toliau šventė tęsėsi Upynos mokyklos teritorijoje, kur įnirtingos kovos vyko futbolo aikštelėje. Čia tarp 5 dalyvavusių komandų geriausiai pasirodė Upynos sporto klubas. Žinoma, Upynos vardas neįsivaizduojamas ir be tinklinio – tarpusavyje varžėsi gausus būrys tinklinio komandų, o nugalėtojų vardą išsivežė Šaukėnų komanda. Svarsčių kilnojimo rungtyje sulaukėme garbingų svečių ir tikrų šio sporto profesionalų iš Pasvalio, Klaipėdos, Panevėžio ir Kuršėnų – vyrų grupės nugalėtojas Julius 24 kg svarstį per 5 minutes iškėlė net 136 kartus. Tradicinėje šaudymo į taikinį rungtyje jaunimo grupėje pirmąja vieta džiaugėsi Ainas, moterų grupėje – Marta, o vyrų grupėje taikliausias buvo Giedrius.

Sporto šventėje nebuvo pamiršti ir mažieji dalyviai, kurie rungėsi atrakcinėje vaikų olimpiadoje ir dviratininkų varžybose. Už meilę sportui nuo mažų dienų Upynos sporto klubo proginiais atminimo medaliais buvo apdovanoti visi mažieji sportininkai.

Ryškiu Upynos Joninių akcentu kasmet tampa ir virvės traukimo varžybos, sutraukiančios gausų ne tik dalyvių, bet ir žiūrovų būrį. Šiemet ši rungtis sulaukė ypač stiprių dalyvių, tad netrūko azarto ir motyvacijos siekiant stipriausios komandos vardo. Po įnirtingos kovos pergalę iškovojo Upynos „Perkūnas“.

Tradiciškai šventę vainikavo rankų lenkimo rungtis, kur jaunių grupėje dar vienu pirmosios vietos medaliu pasipuošė Ainas, o moterų ir vyrų grupėse nugalėtojų taures į viršų tradiciškai kėlė daugkartiniai Upynos Joninių rankų lenkimo čempionai Genutė ir Giedrius.

Po įspūdžių ir įvykių kupinos dienos šventės vedėjas Žygimantas Skiotys visus pakvietė į garbingą apdovanojimų ceremoniją, kur buvo pagerbti šių metų Upynos Joninių prizininkai, organizatoriai ir rėmėjai. Upynos sporto klubas iškilmingai pasidžiaugė jau 15 metų sėkmingai gyvuojančia veikla, prisiminė svarbiausius laimėjimus, pasiekimus. Pagerbė ir medaliais bei padėkos raštais apdovanojo itin gausų būrį Upynos sportininkų bei sportą Upynoje puoselėjančių žmonių. Upynos kaimo bendruomenės taryba Upynos sporto klubui įteikė šventinį tortą ir dėkojo prezidentui Donatui už nuoširdų darbą ir neblėstančią energiją rūpinantis sporto klubo veikla.

Nebuvo užmiršti ir Upynos Jonai bei Janinos – jiems įteiktos šventinės puokštės, o gražiausiais kūriniais varduvininkus sveikino Luokės kultūros centro Upynos filialo vokalinis ansamblis „Daina“ ir atlikėja Aušrikė.

Sportinės Joninės tradiciškai užbaigtos Joninių laužu, prie kurio dalyviai aptarė prabėgusią dieną ir susitarė toje pačioje vietoje susitikti kitais metais.

Upynos bendruomenės, Upynos sporto klubo narė Julija USYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto