Už du dirbęs specialistas paliko valstybės tarnybą

Savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjas Antanas Naujokas paliko valstybės tarnybą.
Dirbti į privatų sektorių išėjęs mažeikiškis skyrių paliko pasikeitusį. Šiemet čia perkeltos trys specialistės iš buvusios A. Naujoko darbovietės – Telšių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos.

VEDĖJO KĖDĖ – ŠIEMET
Kaip „Santarvę“ informavo Savivaldybės Personalo skyriaus vedėja Aleksandra Lukošaitienė, Turto valdymo skyrius vedėjo įstaiga neturi nuo šios savaitės.
A. Naujokas Savivaldybės administracijoje dirbo ketverius metus. Pirmiausia jis buvo priimtas į Juridinio skyriaus vyriausiojo specialisto karjeros valstybės tarnautojo pareigas.
Skyriaus vedėjai Gražinai Deltuvienei esant vaiko priežiūros atostogose, jam buvo pavesta laikinai eiti ir šio skyriaus vedėjo pareigas.
Atsilaisvinus Turto valdymo skyriaus vedėjo kėdei, esant tarnybinei būtinybei (taip gali būti priimtas ne ilgiau nei metams), A. Naujokas buvo paskirtas vykdyti šių pareigų. Tačiau specialistui liko pavestos ir ankstesnės – Juridinio skyriaus vedėjo – funkcijos.
Šių metų pradžioje valstybės tarnautojas per vadinamąją atestaciją buvo įvertintas labai gerai, tad paliktas vadovauti Turto valdymo skyriui.
IŠBANDYS
KITOJE SRITYJE
Apie pasitraukimą iš valstybės tarnybos A. Naujokas kalbėjo ne itin noriai.
„Šiandien tai yra mano paties gyvenimas. Pabandysiu pagyventi neviešai, žiūrėsiu, kaip čia gausis. Paprasčiausiai darbuotojai keičiasi, kiekvienas ieško, kur geriau. Čia toks mano pasirinkimas“, – kalbėjo mažeikiškis ir prasitarė apie darbą privačiame sektoriuje.
Kone ketverius Savivaldybės administracijoje praleistus metus įvertino puikiai: darbas patikęs, o ir patirties čia nemenkos pasisėmęs.
„Kaip visada, galima padaryti gerokai daugiau, – savo darbą vertino pašnekovas. – Žinoma, valstybės tarnyba yra labai gerai, suteikia socialines garantijas, bet iššūkių niekada nebijojau ir ateityje tikriausiai nebijosiu. Išbandyti save kitoje srityje yra be galo įdomu. Ir būtų neįdomu, jei būtų lengva.“
SPRĘS DIREKTORIUS
Savivaldybės Personalo skyriaus vedėja A. Lukošaitienė „Santarvę“ informavo, kad šiuo metu A. Naujokui priklausiusi skyriaus vadovo vieta laisva. Kol kas vedėjo funkcijas perėmė jo pavaduotoja Rima Podelienė.
A. Lukošaitienė „Santarvei“ priminė, kad skyriaus vedėjo kėdei užimti turėtų būti rengiamas konkursas. Į aukštesnes pareigas galėtų pretenduoti ir vedėjo pavaduotoja – tokią galimybę ji įgytų, jei gerai pasirodys kitąmet organizuojamoje vadinamojoje atestacijoje. Jeigu tarnautojas įvertinamas labai gerai, jam gali būti pasiūlytos aukštesnės pareigos.
Tačiau sprendimą dėl Turto valdymo skyriaus vedėjo kėdės turėtų priimti Savivaldybės administracijos direktorius.
PASIKEITĖ
DARBUOTOJAI
Buvęs Telšių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkas A. Naujokas vedėjo kėdę paliko, skyrių atnaujinęs.
Įsteigus skyriaus vedėjo pavaduotojo pareigybę, metų pradžioje (netrukus po vertinimo, kai A. Naujokas liko vedėjo kėdėje nuolatiniam darbui) dirbti pradėjo R. Podelienė. Į šią kėdę moteris išmainė prieš tai užimtas Telšių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Akcizų administravimo skyriaus vedėjos pareigas.
Paskutinę A. Naujoko darbo dieną Savivaldybės administracijoje jo vadovaujamą skyrių papildė dar dvi specialistės iš jo buvusios darbovietės.
Į žemesnes pareigas (iš pavaduotojos į vyriausiosios specialistės kėdę) parėjo dirbti Laima Akavickienė ir į tokios pat kategorijos pareigas – vyresnioji specialistė Asta Jonauskienė.
„Geri žmonės visur reikalingi“, – A. Naujokas trumpai pakomentavo personalo pokyčius skyriuje.
Naujai pradėjusios darbą moterys pakeitė vyriausiuosius specialistus – į užtarnautą poilsį išėjusią Birutę Šimkuvienę ir po gautos drausminės nuobaudos į kitą skyrių dirbti pasiprašiusį Algimantą Kiudulą.
KALBAS NEIGIA
Savivaldybės administracijoje puse lūpų kalbama, kad specialistės iš mokesčių inspekcijos parėjo esą bėgdamos iš skęstančio laivo – įstaigoje vyksta reorganizacija ir daliai darbuotojų gresia netekti darbo.
Dabar Turto valdymo skyriui vadovaujanti R. Podelienė „Santarvei“ sakė tokių kalbų girdinti, tačiau jas paneigė.
„Tai nesąmonė. Tiek aš, tiek Laima (L. Akavickienė buvo R. Podelienės pavaduotoja – K. V.) turėjome garantuotus pasiūlymus. Mes galėjome išeiti su tais pačiais atlyginimais, jau turėjome užsidirbę autoritetą ir pasitikėjimą. Tiek manęs, tiek Laimos išeinant buvo prašoma, kad pasiliktume. Juo labiau kad mes buvome pirmosios, kurios įsteigėme tą skyrių“, – akcentavo skyriaus vedėjo funkcijas vykdanti specialistė.
Pusmetį Savivaldybės administracijoje dirbanti R. Podelienė džiaugėsi, kad skyrių papildė profesionalios darbuotojos.
Jos manymu, kam ieškoti žmonių gatvėje ir laukti, kol jie įeis į vėžes, jei galima pačioje valstybės tarnyboje rasti gabių žmonių, kurie gali sėsti ir dirbti analogišką darbą – tik kitoje įstaigoje.
PERKĖLIMAI – RETI
Savivaldybės Personalo skyriaus vedėja A. Lukošaitienė „Santarvę“ informavo, kad visos specialistės yra perkeltos tarnybinio kaitumo būdu. Įstatymas numato, kad valstybės tarnautojai gali būti keičiami į tos pačios ar žemesnės kategorijos pareigas.
Tokių keitimų, pasak skyriaus vedėjos, Mažeikių rajone pasitaiko itin retai.
Tarnybinio kaitumo būdu buvęs Viekšnių seniūnas Aldonis Eselinas perėjo į Nacionalinės žemės tarnybos Akmenės žemėtvarkos skyrių.
Specialistų perkėlimų tarnybinio kaitumo būdu būta ir pačioje Savivaldybės administracijoje: buvęs Kanceliarijos skyriaus vedėjas Šarūnas Armonas dabar užima Mažeikių seniūno pareigas, į jo vietą buvo perkeltas ankstesnis Turto valdymo skyriaus vedėjas Juozas Sperauskas.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto